Na poli zásnubních a snubních prstenů letos vládnou barvy

Přestože diamant nadále zůstává králem drahokamů a typický zásnubní prsten zdobí právě jeden čirý briliant, tedy diamant v kulatém brusu, v současné době se stále častěji při žádosti o ruku v sametové krabičce skrývá prstýnek s barevným drahokamem. Snubní prsteny si samozřejmě zachovávají klasičtější a nadčasový vzhled, i u nich je ale znát vliv této barevné vlny.

Zásnubní prsteny s barevným drahokamem
Na módu, nejen tu zásnubní, mají velký vliv známé osobnosti. Když Jackie Kennedyová navlékla svůj smaragdový klenot nebo když si Lady Diana vybrala v rozporu s tradicí slavný prsten se safírem, zaznamenala to v následujících letech klenotnictví po celém světě. Totéž se děje i nyní a opět vlivem britské královské rodiny. V klenotnickém ateliéru KLENOTA mohou zákazníci vybírat ze zásnubních prstýnků s romantickým růžovým morganitem, s jemně modrým akvamarínem, s tajemným smaragdem i s oblíbeným safírem. Ten zažívá novou vlnu slávy díky zásnubnímu prstýnku vévodkyně Kate. Další novinkou v nabídce KLENOTY je kolekce minimalistických zásnubních prstenů, které ocení ženy dávající přednost decentním šperkům.

Nadčasovost – základní požadavek na snubní prsteny
„Pro snubní prsteny platí požadavek nadčasovosti nejvíce ze všech šperků, i zde ale můžeme vypozorovat aktuální trendy,“ říká Jarmila Slívová, majitelka KLENOTY. Velmi oblíbené je růžové zlato, a to i mezi prsteny pro muže. Ty totiž často ladí s pánskými hodinkami. Kromě růžové se doporučují další přirozené barvy zlata, tedy bez úpravy rhodiem. Dámy mohou mimo klasických designů vybírat mezi širokými prsteny s diamanty. Ty tak trochu vyvažují oblibu minimalismu z posledních let a nabízejí alternativu pro ženy, které preferují masivnější šperky. Speciální pozornost si zaslouží prsteny s ručně upravovanými povrchy, působí velmi moderně a svěže, zároveň jsou odolné a praktické. Ocení je zejména lidé s aktivnějším životním stylem.

Snubní prsten je šperk s výraznou symbolickou a emocionální hodnotou, ale pravděpodobně nebude jediný ve sbírce. Je proto vhodné přemýšlet, jak ho kombinovat s dalšími kousky. Na tento aspekt se můžete zaměřit již při výběru zásnubního prstenu. Oba prsteny lze nosit na jednom prstu tak, aby si nepřekážely ani mechanicky ani stylově, a dokonce do sebe mohou přímo zapadat, jako kdyby byly stvořeny jeden pro druhý.

Letos rozhodně platí, že snubní prsteny mohou být rozmanité. Dámský prsten z růžového zlata ozdobený brilianty a hladký pánský prsten ze zlata bílého? I tak může vypadat ideální kombinace. Nejdůležitější je, abyste se oba se svým prstenem maximálně ztotožnili. Spojovacím prvkem pak může být např. povrchová úprava, diamant zasazený do vnitřku prstenu a samozřejmě rytina – datum svatby, vaše oblíbené motto nebo cokoli, co spojuje jen a jen vás dva.

Zdroj: Klenota

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.