Do projektu IBIS MUSIC se zapojil i hotel ibis Praha Old Town

Do nového projektu ibis Music, který promění hotely ibis v hudbou pulzující místa a pódia, se ve čtvrtek 25. dubna zapojila i Praha, kdy prostory hotelu ibis Praha Old Town rozezněla hudba dvou mladých hudebníků Sofiana Medjmedje a Karellla. Atmosféra hotelové restaurace, která se pro tento večer změnila v koncertní halu, byla skvělá a všichni se výborně bavili.

Celkový koncept proměny hotelů ibis (přechod na mobilní check-in, nový design interiérů a další) odstartoval projekt ibis Music, do kterého se postupně zapojí 44 hotelů ibis v 17 zemích světa. Domácí hudební talenty, které pomáhají najít partneři projektu Sony Music UK‘s 4th Floor Creative Group a Spotify, se na pódiích hotelů ibis utkávají o 9 postupových míst na proslulý hudební festival Sziget v Maďarsku.

Dva čeští muzikanti Sofian Medjmedj a Karelll soutěží o postup na festival Sziget
Českou republiku v projektu ibis Music reprezentují dva talentovaní mladí hudebníci – Sofian Medjmedj a Karelll, kteří ve čtvrtek 25. dubna 2019 vystoupili v hotelu ibis Praha Old Town.

Sofian Medjmedj, teprve sedmnáctiletý mladík přináší na českou scénu originální a neotřelý sound. Hudebně staví na popu s přesahem do r´n´b, ale jeho tvorba je pestrá směs různých žánrů. Svou kariéru odstartoval v Abbey Road společným single s Benem Cristovao. Nyní se však hudebně více vyprofiloval a buduje si vlastní nadějnou kariéru. Po singlu Čekám na zázrak se ohlásil dalším novinkovým hitem TO TĚ TO BAVÍ, který je aktuálně možné slyšet v českém éteru. Sofian se pro hudbu doslova narodil, má oslnivý talent, živelnou jiskru a strhující energii.

Karelll, pětadvacetiletý zpěvák, skladatel a textař, vlastním jménem Karel Peterka se jako první Čech dostal na světový festival Musexpo v Los Angeles. Má klip ke své písni Raise my soul, i k singlu On my own, který se stal 3. nejhranější skladbou na Fajn rádiu.

ibis Music otevírá hotely živé hudbě
ibis jako moderní značka hotelů se projektem ibis Music otevírá živé hudbě. V nedávném průzkumu Ipsos se plných 79 % respondentů shodlo na tom, že poslech hudby je nezbytnou součástí jejich života. 84 % dotazovaných pak uvedlo, že hudba je způsob, jak se spojit a sdílet své emoce a 58 % vyjádřilo, že hudbu poslouchá na cestách. Cestování, hudba a pohostinství k sobě zkrátka neodmyslitelně patří.

Průzkum ukázal oblibu živých koncertů
V duchu stoupajícího trendu uvedlo 50 % dotazovaných, že by raději poslouchali živá vystoupení než reprodukovanou hudbu. 51 % respondentů očekává, že živá hudební vystoupení budou první hudební aktivitou nového hotelu. 40 % dotazovaných si navíc přeje, aby to byly živé koncerty nových umělců. Právě proto požádal ibis o spolupráci Spotify, který dokáže odhalit trendy v místní hudbě a který prostřednictvím algoritmů Spotify vytipoval nadějné hudebníky pro prezentaci v rámci projektu ibis Music. Výzkum jasně ukázal, že během cestování lidé rádi objevují místní hudbu, zpěváky a skupiny, což potvrdilo více než 53 % dotazovaných. Partnerství hotelů ibis se Sony Music UK‘s 4th Floor Creative Group a Spotify pomáhá při objevování nové hudby a talentů. Samotným interpretům pak poskytne příležitost živě vystoupit a splnit si tak sen.

Hudba propojuje muzikanty a publikum
ibis Music je program, který propojuje posluchače se začínajícími umělci prostřednictvím živých vystoupení v hotelech ibis v 17 zemích světa.

Hudební festival Sziget Music Festival čeká na devět postupujících interpretů
7. srpna 2019 se uskuteční vyvrcholení hudební akce ibis Music. Devět interpretů, které vybere odborná porota, vystoupí na vyhlášeném hudebním festivalu Sziget, kde na speciálním pódiu Ibis stage předvedou svůj talent. Na výherce čeká cena, která mu pomůže nastartovat kariéru – spolupráce se Sony Music UK‘s 4th Floor Creative Group.

Vášeň pro hudbu bude mít v hotelech ibis různé formy
Projekt ibis Music by měl pobavit klienty před, během pobytu i následně v jakémkoli hotelu ibis. Hudební platforma proměny hotelů ibis bude znamenat nejen organizaci živých koncertů, kdy se hotely promění v pódia, ale třeba i dovybavení hotelových pokojů či koupelen zařízením pro hosty, kteří rádi poslouchají hudbu.

Zdroj: Ibis

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.