Poděkujte mamince za její péči a lásku

Nikdo si nezaslouží víc lásky a pozornosti než ten, kdo vám ji dává od dětství. Pokud je pro vás maminka tou nejdůležitější osobou, určitě s ní nezapomeňte oslavit Den matek. Abyste jí udělali radost, nepotřebujete drahé dary. Společný čas a malá drobnost je totiž tím, co ji potěší zaručeně nejvíc.

Na Den matek, který letos připadá na 12. května, si vyhraďte volno a překvapte ji návštěvou. Určitě se nehodí dorazit s prázdnýma rukama, vždyť maminka pro vás také měla vždy něco nachystáno. Kromě květiny, která nesmí chybět, ji potěšte oblíbeným sladkým dezertem a lahví dobrého pití, kterou si společně vychutnáte. A pokud nevíte, co vybrat, poradíme vám, čím u maminky zabodujete.

Čokoládové pralinky a červené bublinky
Snad každá žena zbožňuje čokoládu, která patří mezi celosvětově nejoblíbenější sladkosti. Jestli vaše maminka právě téhle pochoutce neodolá, vsaďte na čokoládový dortík, americké brownies nebo kvalitní pralinky. Stejně jako k výjimečným chvílím, mezi které Den matek bezesporu patří, se také k čokoládě a dezertům perfektně hodí červené bublinky, například červený Bohemia Sekt.

Domácí závin a bílé víno
Předala vám maminka před lety recept na nejlepší jablečný štrůdl, který se u vás v rodině dědí po generace? Oplaťte jí léta, kdy jej pekla ona pro vás, koneckonců domácí dezert připravený s láskou je vůbec tím nejlepším. To, co vám maminka však možná zapomněla říci je, že k závinu se lépe, než káva hodí sklenka sladkého bílého vína. Vždy však platí, že víno musí být stejně, nebo více sladké než samotný dezert. K dezertům proto volte výběry z hroznů a bobulí či vína slámová. Spojení jemné kyselinky Tramínu červeného z Habánských sklepů a závinu s jablečnou náplní vytvoří výtečnou kombinaci kyselosti a sladkosti.

Krémové opojení a italské perlení
Dává vaše maminka spíš než tradičnímu domácímu koláči přednost vybraným dezertům ze zahraničních cukráren? Potom na oslavu přineste pravou italskou Panna cottu, nebo Tiramisu. A když už budete servírovat „Itálii“ na talíř, nesmí chybět ani ve skleničce. Tyto italské pochoutky, ale i další krémové dezerty, jako je pěna nebo suflé, si nejlépe vychutnáte ve spojení s pravým italským Proseccem Mionetto či růžovým šumivým vínem Mionetto Rosé.

Tipy sommeliera
Červený Bohemia Sekt
Šumivé víno na první pohled zaujme barvou v sytě rubínovém odstínu. Už při prvním ochutnání se projeví jemně nasládlá chuť s ovocnými tóny a měkkou tříslovinkou. Krásnou kombinaci chutí výborně doplňuje výrazná vůně, v níž se příjemně mísí aroma peckového ovoce s tóny čokolády. Souhra jedinečné chuti červeného sektu se sladkými dezerty a čokoládovými pochoutkami vás zcela ohromí. Ne náhodou je Bohemia Sekt nejprodávanějším červeným sektem u nás.

 

Habánské sklepy Tramín červený 2018 výběr z hroznů
Tento Tramín červený z vinařství Habánské sklepy vás zaujme vyšší zlatavou barvou a decentní jemně kořenitou vůní, typickou pro tuto odrůdu. Do chuti tohoto výběru z hroznů se promítá šťavnatá kyselinka i decentní kořenité tóny. Plná krása vína vynikne při teplotě 9–11 °C.

Mionetto Rosé extra dry
Šumivé víno má nádherně růžovou broskvovou barvu s jemnými purpurovými odlesky a projevuje se bohatým, dlouhotrvajícím perlením. Ve svěžím a ovocném buketu převládají tóny růžového grepu, malin, granátového jablíčka, černého rybízu, v pozadí lehký nádech šípku. Dlouhé řetízky drobných bublinek doplňuje dobře vyvážená a atraktivní svěží kyselinka, která se dokonale snoubí s čistou chutí malin.

Bohemia Sekt Prestige brut rosé
Nejvhodnějším pitím ke společným chvílím ve dvou je šumivé víno Bohemia Sekt Prestige brut rosé. Růžová barva, která je barvou lásky a svěží ovocná chuť s převažujícími tóny malin podtrhnou každou romantickou chvilku a tou prvomájový polibek jistě je. Obvyklá cena: 239 Kč

Sekt La Fleur
K téměř letnímu sedánku mezi rozkvetlými stromy vám bude dokonalým společníkem sekt La Fleur od Bohemia Sekt. V každé sklence šumivého vína na vás čeká šťavnatá plná chuť a výrazné aroma připomínající kvetoucí růže a muškáty, které báječně doplní atmosféru květnového dne. Obvyklá cena: 159 Kč

Vybraná vína jsou k dostání na www.osobnivinoteka.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.