Pavel Šporcl vystoupí ve slavné londýnské Cadogan Hall

Houslový virtuóz Pavel Šporcl se znovu představí londýnskému publiku ve věhlasné koncertní síni Cadogan Hall. Spolu s English Symphony Orchestra a dirigentem Kennethem Woodsem zahraje 9. června Koncert pro housle a orchestr e moll od Felixe Mendelssohna-Bartholdyho.

English Symphony Orchestra je soubor, který se v posledních letech stal synonymem excelentních uměleckých výkonů a inovativního nastudování a pojetí klasické hudby. „S tímto orchestrem jsem již navázal bližší spolupráci, před pár měsíci jsem s ním několikrát přednesl houslový koncert Antonína Dvořáka. Nyní se velmi těším na krásný a emotivní houslový koncert Mendelssohna-Bartholdyho, který patří k nejhranějším na světě“, řekl ke svému chystanému koncertu virtuóz. „Orchestr má dlouhou a významnou historii spolupráce s legendárními osobnostmi hudebního světa jako například s Yehudi Meuhinem a já si možnosti znovu zahrát s tímto souborem velmi vážím“, dodal Šporcl. „Hrát v Londýně je vždy svátek“.

Londýn je společně s New Yorkem považován za hudební mekku světa, v prestižní koncertní síni Cadogan Hall pravidelně vystupují světové hvězdy klasické i popové hudby.

Ani o prázdninách nebude houslista zahálet. Čekají ho koncerty nejen v Evropě, ale také v Kanadě. Samozřejmě vystoupí i na různých festivalech u nás. Tradiční zastávkou bude účast na Hudebním festivalu Znojmo, jehož je patronem od prvních ročníků. Tentokrát zahraje mimo jiné s Pražskou komorní filharmonií skladbu Lukáše Sommera Česko-rakouská suita pro orchestr a sólové housle zkomponovanou přímo pro festival.

Foto: archiv P. Šporcla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.