James Harries a jeho nový singl o životních pověrách Superstition

Nový singl britského zpěváka Jamese Harriese Superstition předznamenává příchod nové desky i nového zvuku. Po úspěšném evropském turné a akustické nahrávce Recorded Live In Bratislava přichází zpěvák s výrazně bohatším zvukem a jasnou produkcí.

První jiskra písně se rozsvítila, když mi jeden známý po nějaké akci nabídl, že mě sveze domů. V hezkém firemním autě měl na palubní desce obrázek sv. Kryštofa a na zpětném zrcátku buddhistický růženec. Zápěstí mu obepínal červený kabalistický náramek a on nadšeně mluvil o nějakém ‚guruovi‘, kterého sleduje a který mu změní život. Měl děti a rodinu, skvělou práci, byl aktivní na sociálních sítích a sdílel obrázky s jídlem, partou, sportem i mantrami… Byl úspěšný, ale zdálo se mi, že se sebou samým příliš spokojený není. Nekonečně cosi hledal, aby dosáhl ‚štěstí‘. Kdyby se zastavil a podíval se na to, co všechno má, možná by zjistil, že to je právě to štěstí,“ vysvětluje pozadí vzniku singlu autor.

Britský písničkář James Harries se v České republice těší značné oblibě. Se svými singly boduje v rádiových hitparádách. Poslední singl Lights uspěl i mimo rádia, v sympatické reklamní kampani, a píseň Salvation se držela dva měsíce v TOP 5 na rádiových hitparádách. Album Until the Sky Bends Down si získalo skvělé ohlasy u veřejnosti i hudebních kritiků, fanoušky si však zpěvák naklonil i předchozím albem, které jako první na světě natočil na mobilní telefon. Časopis Rolling Stone ho označil jako „Zlatý hlas“ a světovými médii je často přirovnáván ke jménům jako Jeff Buckley nebo Damien Rice. Kromě koncertování se Harries věnuje komponování filmové hudby (např. Lidice, Bobule, americký snímek Feťáci z New Yorku, polský Plan B a další). Televizní diváci mohli Harriese zaregistrovat také v úspěšném krimi seriálu Modré stíny s úvodní písní Blue Shadows.

Na novém singlu spolupracoval James Harries s českým producentem a skladatelem Vilamem Bérešem, a to i autorsky. Kytarové party nahrál americký producent a kytarista Steve Walsh a basu Matěj Belko, známý ze spolupráce s Klárou Vytiskovu nebo s Davidem Kollerem. Výjimečnou podobu coveru singlu vytvořil grafik Stefan Osciatka a autorem animovaného videa, které z něj vychází, je designér Pavel Kahotski.

Píseň Superstition je předzvěstí alba, které James pro fanoušky připravuje na příští rok a jež vyjde na domácím labelu Tranzistor v distribuci firmy Supraphon. Ještě před vydáním alba plánuje zpěvák podzimní turné po Německu, Velké Británii a Belgii, s jednou zastávkou v Paříži. Po vydání nového alba bude následovat české a slovenské turné a letní festivaly.

Foto: Ivi Rebová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.