Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Průzkum: České ženy hubnou pro sebe. Pro partnera jich hubne nanejvýš 7 %!

Touha cítit se krásná je obvyklá u žen v jakémkoliv věku. Držíme diety, chodíme na zkrášlovací procedury, zapojujeme pohyb. Na koho se snažíme udělat takový dojem? Podle aktuálního průzkumu české značky KetoDiet chce vypadat a cítit se dobře dvě ze tří žen od 18 do 50 let, a to bez ohledu na to, zda jsou vdané nebo svobodné. Zkrátka chceme být spokojené samy pro sebe. Kvůli partnerovi hubne jen 7 % mladých žen do 30 let a v dalších věkových kategoriích to jsou maximálně 3 %. „Nanejvýš příznivě vnímám, že výrazná většina českých žen se pouští do diet pro svůj vlastní dobrý pocit. Pozitivní motivace je při hubnutí stěžejní,“ říká dietní koučka KetoDiet Martina Dvořáková. Za život vyzkouší ženy nejčastěji 2 – 3 diety.

Zajímavá data přináší i to, co od diety očekáváme. Průzkum tvrdí, že více jak třetina žen bez ohledu na věk se necítí ve svém těle dobře a doufá, že právě po změně jídelníčku se to změní. Přibývající léta se zato projeví ve změně názoru, jestli je podstatnější shodit tuky nebo nosit menší oblečení. Úbytek tuků má sice za přímý logický důsledek menší oblečení, ale zatímco každá druhá dáma nad 50 let chce primárně shodit tuky a velikost příliš neřeší, 25 % respondentek do 30 let uvádí menší konfekci jako důležitý faktor. „Touha po dosažení vysněné velikosti vrhá do hubnutí spíše mladší ženy, po třicítce se tato potřeba snižuje a po padesátce je to téměř 90 % respondentek jedno,“ vysvětluje Martina Dvořáková. Zvýšit pomocí diety svalovou hmotu, která je důležitá pro ztrátu tuků, paradoxně nechce téměř žádná.

Ani se zdravím to není nijak ohromující. Lepší zdravotní stav, který se obecně očekává, že bude prioritní, uvedla v průzkumu jen každá čtvrtá žena mezi 30 až 50 a dále jen každá třetí. „Jedná se o velmi citlivé období, kdy si pomalu přestáváme připadat tak atraktivní, jako dříve. Průzkum ukázal, že právě po padesátce je potřeba cítit se dobře na vyšším žebříčku, než zdraví,“ říká Martina Dvořáková. U mladých žen je to podle očekávání podstatné jen pro 15 % z nich. Oproti ostatním tématům zde hraje roli rodinný stav. Vdané dámy v jakémkoliv věku se o zdraví zajímaly o něco více, než ty nezadané.

Z průzkumu rovněž vyplývá, že třetina českých žen po třicítce vyzkouší za život 3 a více diet, po padesátce je to už téměř polovina. Naštěstí se všechny věkové kategorie drží v průměru nejčastěji kolem 2 až 3 diet. „Čísla korespondují s výraznou touhou být spokojená sama se sebou pro vlastní dobrý pocit. Zkoušíme možnosti, které nás k tomu stavu dovedou,“ uzavírá Martina Dvořáková.

Tip: Osvěžte se novou zmrzlinou s minimem cukru
Projít si horkými dny bez zmrzliny? To je přeci nemyslitelné. Letní osvěžení je k dostání téměř všude a každý má tu svou oblíbenou příchuť. Nová KetoDiet zmrzlina v limitované edici vás příjemně zchladí a má jen minimum sacharidů na porci, takže ji můžete mlsat úplně každý den. Najdete v ní i 70 % bílkovin, takže zasytí a poslouží jako skvělá svačinka v parných dnech. Vyberte si, jestli dáte přednost variantě s kousky borůvek nebo si necháte rozpustit na jazyku čokoládovou s pravým kakaem. Pro milovníky klasiky tu je i lahodná vanilková.

Příprava je rychlá a jednoduchá, směs smícháte se smetanou a jogurtem řeckého typu a necháte zmrznout. Osvěžující low carb dobrotou zaženete chutě na sladké bez hromady kalorií a mile překvapíte celou rodinu nebo hosty na oslavě. Limitovanou edici zmrzliny KetoDiet v borůvkové, vanilkové a čokoládové příchuti můžete koupit od 17. června v balení po 20 porcích/375 g za 299 Kč.

Na 4 porce zmrzliny: 5 zarovnaných odměrek směsi důkladně rozmíchejte v 50 ml studené vody a nalijte do mixéru. Přilijte 100 ml smetany, 75 g jogurtu řeckého typu a rozmixujte. Připravenou směs nalijte do 4 formiček, vložte do mrazáku a nechte alespoň 5 hodin ztuhnout. K přípravě zmrzliny můžete použít i zmrzlinovač a za 45-55 minut máte hotovo.

  Energie Bílkoviny Sacharidy/ z toho cukry Tuky Sůl
Borůvková 1 porce 666 kJ/159 kcal 15 g 2,6 g/2,4 g 9,8 g 0,11 g
Čokoládová 1 porce 668 kJ/ 160 kcal 15 g 2,3 g/2 g 9,9 g 0,11 g
Vanilková 1 porce 675 kJ/ 161 kcal 16 g 2,3 g/2 g 9,8 g 0,12 g

Zdroj: www.ketodiet.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *