Nová aplikace EFFACLAR SPOTSCAN pro personalizovanou diagnostiku pleti s pomocí umělé inteligence

EFFACLAR SPOTSCAN je zásadní inovací od La Roche-Posay, která na základě rozsáhlých vědeckých dat využívá umělou inteligenci. Jejím cílem je poskytnout personalizovanou diagnostiku pleti se sklonem k akné.

Pro co nejpřesnější a opravdu novátorský algoritmus značka La Roche-Posay spojila dermatology z celého světa, kteří analyzovali více než 6 000 fotografií mužů a žen různých etnik, typů pleti a s různým stupněm závažnosti akné. Přesnost EFFACLAR SPOTSCAN byla ověřena klinickou studií. „Vytvoření aplikace EFFACLAR SPOTSCAN znamenalo významný počin. Během necelých dvou let jsme vyvinuli šest verzí této služby a s pěti dermatology a třemi organizacemi specializovanými na klinický výzkum jsme analyzovali více než 6 500 fotek. Výsledkem je služba s výraznou přesností a spolehlivostí,“ uvedla Dr. Sophie Seite, vědecká ředitelka La Roche-Posay.

PERSONALIZOVANÁ DOPORUČENÍ PRO PŘESNÉ VÝSLEDKY
Okamžitá diagnostika EFFACLAR SPOTSCAN pracuje se stupnicí akné 0 až 4+ (uživatelé se stupněm akné 2 a více jsou upozorněni, že je nutné navštívit dermatologa). Na základě provedené diagnostiky služba navrhne personalizovanou rutinu péče Effaclar a poskytne specifické tipy, jak pečovat o pleť. Simulátor pleti před/po ukáže očekávané výsledky a umožní uživatelům sledovat pokrok své pleti. „EFFACLAR SPOTSCAN vznikl na základě závazku značky La Roche-Posay využívat technologie, aby tak mohla svým zákazníkům poskytnout personalizovaná doporučení. Tato služba má každému jednotlivci zprostředkovat správnou diagnostiku akné, dát mu ty správné informace a doporučit vhodnou rutinu pro efektivní výsledky a lepší zdraví pleti,“ vysvětluje Guive Balooch, globální viceprezident Technologického inkubátoru společnosti L’Oréal.Aplikace bude dostupná od září na Google Play nebo App Storu a ve formě progresivní webové aplikace na https://cz.spotscan.com.

EFFACLAR SPOTSCAN je průlomovým bodem v péči o pleť se sklonem k akné
Zeptali jsme Dr. Brigitte Dréno, vedoucí Oddělení dermatologie CHU Nantes (Francie), která úzce spolupracovala na projektu EFFACLAR SPOTSCAN s odborníky na umělou inteligenci, aby jim pomohla vytvořit patentovaný algoritmus, založený na odstupňovaném systému aknózních lézí.

1. Co přináší za novinku aplikace EFFACLAR SPOTSCAN v dermatologii a péči o akné?
EFFACLAR SPOTSCAN je skvělým příkladem toho, jak mohou spoluúčinkovat zdraví a umělá inteligence, aby z toho měli prospěch lékař i pacienti. Obvodní lékaři tuto službu mohou využít k tomu, aby určili stupeň akné u svých pacientů. Obvodní lékař poté může léčit pacienty se stupněm akné 1, u stupně akné 2 a více algoritmus pacientovi doporučí vyhledat přímo dermatologa. Akné se také může stát příčinou vzniku jizev a potenciálních psychických následků u pacienta. Algoritmus EFFACLAR SPOTSCAN může pomoci urychlit rozhodnutí zajít k dermatologovi, čímž se zajistí dřívější léčba akné a zároveň to pacientovi přinese pozitivní vliv na jeho psychiku.

2. Čím bude EFFACLAR SPOTSCAN prospěšný zákazníkům?
EFFACLAR SPOTSCAN může uživateli pomoci zhodnotit stav jeho pleti se sklonem k akné. Lidé vidí svou pleť denně, proto ne vždy zaznamenají pokrok. S EFFACLAR SPOTSCAN se uživatelé fotí před a během léčby akné, proto se snadněji posuzují výsledky. To může uživatele motivovat k tomu, aby pokračovali v léčbě. Adherence lidí s akné je celosvětově velmi malá – méně než 50 %. EFFACLAR SPOTSCAN pomůže uživatelům pozorovat zlepšení nedokonalostí pleti, což by je mohlo motivovat a zlepšit jejich adherenci k léčbě.

3. Jak mohou EFFACLAR SPOTSCAN využít dermatologové ve své každodení praxi?
Domnívám se, že EFFACLAR SPOTSCAN připomene dermatologům základní postupy, jak účinně léčit středně těžkou až těžkou formu akné.
Každý dermatolog má svůj vlastní způsob, jakým léčí akné u pacientů; EFFACLAR SPOTSCAN by mohl pomoci léčbu akné standardizovat.

Průkopník v oblasti Beauty Tech
EFFACLAR SPOTSCAN představuje důležitý nový krok v naší cestě za krásou, propojenou s moderními technologiemi. Začalo to senzorem My UV Patch, jenž spotřebitele informuje o nebezpečí UV záření a pomáhá jim se na slunci chovat rozumněji. Víme, že právě informovanost je pro zdraví kůže důležitá – aby zákazníci mohli zlepšit stav své pokožky, musí kůži nejprve porozumět. Naše technologie zákazníkům předá informace nejen o problémech spojených s jejich pokožkou, ale především způsob, jak těmto problémům v budoucnu předejít.

A co je nejdůležitější, La Roche-Posay vytváří budoucnost lepší péče o pleť v úzkém partnerství s dermatology. Jejich expertize totiž velmi důvěřujeme: náš tým navštěvuje více než 90 000 dermatologů po celém světě, abychom všichni lépe porozuměli tomu, co pacienti potřebují. EFFACLAR SPOTSCAN by bez našich dermatologických partnerů jednoduše nikdy nevznikl. Právě s dermatology po boku může značka La Roche-Posay denně přicházet s novými zjištěními a nabídnout lepší život lidem s citlivou pletí.

O La Roche-Posay
Posláním značky La Roche-Posay, která je doporučována 90 000 dermatology po celém světě, je nabídnout lepší život lidem s citlivou pletí. Značku v roce 1975 založil lékárník a aktuálně působí ve více než šedesáti zemích. Nabízí jedinečnou řadu produktů pro každodenní péči o pokožku. Přípravky La Roche-Posay byly vyvinuty pro jakýkoli typ pleti s cílem doplnit léčbu pacientů a podpořit správné postupy v péči o daný typ pleti. Značka vyvíjí formule s exkluzivní termální vodou bohatou na selen, která se díky svým antioxidačním a zklidňujícím účinkům využívá také v Termálním centru La Roche-Posay, předním dermatologickém centru v Evropě. Přípravky se vyvíjejí v souladu se striktní formulační chartou s minimem ingrediencí a v optimální koncentraci. Přípravky La Roche-Posay navíc podléhají přísným klinickým testům a samozřejmě procházejí testy účinnosti a bezpečnosti, vždy i na citlivé pleti. První celosvětová dermokosmetická značka a disponuje těmito klíčovými produktovými řadami: Lipikar (suchá pokožka), Anthelios (fotoprotekce), Effaclar (akné), Toleriane (citlivá pleť) a Cicaplast (obnova pokožky).

Zdroj: La Roche-Posay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.