Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Cestování

Vydáváte se na cesty samy? Přinášíme sedm tipů sólovým cestovatelkám na letošní léto!

Pokud jde o cestování, mileniálky boří zavedená pravidla a vydávají se letos v létě do světa na vlastní pěst. Na Instagramu již pod hashtagem #solotravel nasdílely více než 4,6 milionu příspěvků.[1] Díky rozvoji technologií je nezávislé cestování snazší a ženy do svých vysněných destinací vyrážejí samy vybaveny chytrým telefonem a cestovními aplikacemi.[2]

Místa, která si při svých cestách sóloví cestovatelé oblíbili, bývají mimo hlavní turistické destinace – mileniálové si vybírají neobvyklá a méně navštěvovaná místa[3] a upřednostňují je před známějšími evropskými turistickými magnety, jako je Řím, Londýn nebo Barcelona, neboť vyhledávají jedinečné zážitky, které budou moci objevit a sdílet na sociálních sítích.

S cílem podpořit tento trend se společnost Samsung spojila s průvodkyní a influencerkou Ancou Ralucou Muresan, která dokáže poskytnout neocenitelné poznatky o tom, jak cestovatelé objevují svět v roce 2019; nabízí tipy pro cestovatelky, které chtějí prozkoumat méně známé evropské destinace a zachytit své zážitky na telefon Samsung Galaxy S10+.

Naučte se před odjezdem dvacet nejdůležitějších frází
Naučit se alespoň základy místního jazyka může být nesmírně užitečné. Pomůže vám to doptat se na jednoduché věci, např. při hledání cesty nebo když budete potřebovat někoho požádat o pomoc. Navíc si za své úsilí ještě získáte uznání místních.

Vytvořte si kalendář s nejatraktivnějšími „instagramovatelnými“ místy
Budete chtít sdílet momentky z cest se svými přáteli, rodinou i fanoušky. Nejenže tak budou všichni vědět, kudy právě cestujete, ale možná je dokonce inspirujete, aby daná místa také navštívili! Než se vydáte na cestu, věnujte trochu času přípravě a ještě před odjezdem si naplánujte několik hlavních příspěvků. Až potom do cílové země dorazíte, budete moci nafotografovat obsah, který chcete, a už si nebudete muset dělat starosti, jak budou snímky ve vašem feedu vypadat.

Vyhraďte si 30 minut denně na zaznamenání nejlepších zážitků z každého dne
Při cestování neustále zažíváme něco nového. Je toho hodně, co je třeba vstřebat, takže si kromě fotografování také zapisujte své postřehy, abyste se k prožitým okamžikům mohli v budoucnu znovu vracet. Telefon Galaxy S10 má obrovskou interní paměť o velikosti až 1 TB, takže se nemusíte obávat, že by vám došlo místo!

Zachyťte každičký kout města
Návštěva dosud nepoznaného města nabízí nekonečné množství památek a tajemství, která můžete zachytit. Vychutnejte si neuvěřitelně širokoúhlý objektiv telefonu Galaxy S10+, který dokáže zachytit kompletní panorama. Do objektivu se zorným úhlem 123 stupňů se vejde vše, co vaše oči vidí.

Tahle místa si z cestovního seznamu vyškrtněte
Velké metropole jsou out. In jsou svérázné destinace, které nejsou všeobecně známé. Předběhněte trend a zkuste zamířit do nové destinace ještě předtím, než se z ní stane nový hit. Mezi hlavní méně navštěvované, ale atraktivní destinace patří v roce 2019 Rumunsko, Srbsko a Černá Hora.[4]

Cestujte jako místní
Ačkoli je jízda taxíkem mezi destinacemi často snazší a pohodlnější, jedním z nejzajímavějších a nejautentičtějších způsobů, jak se v novém městě dostat z bodu A do bodu B, je využít místní veřejnou dopravu. Často vám to poskytne skutečný pohled na život očima domorodce. Kromě toho uvidíte a uslyšíte věci, které byste po přímější trase minuli.

Nebojte se při fotografování experimentovat!
Když už jste v nové zemi obklopeni novými zvyky a lidmi, proč si tedy nezaexperimentovat s vlastním stylem fotografování? Zkuste jedinečným způsobem zachytit jídlo, styl a okolí. Přidejte neobvyklé pohledy, jako např. při focení přímo vzhůru nebo z vyvýšeného místa. Chcete-li získat profesionálně vyhlížející snímky, použijte funkci Shot Suggestion, jíž je telefon Galaxy S10+ vybaven a která funguje jako příruční průvodce nastavením kompozice.

Galaxy S10+ je ideálním partnerem pro sólové cestovatele. Díky vynikajícím fotografickým schopnostem zachytí každý centimetr cesty v bezkonkurenčním rozlišení. Přístroj se může pochlubit pěti fotoaparáty, včetně ultraširokoúhlého objektivu, což znamená, že prakticky pro každý okamžik je nějaký vždy k dispozici. Inteligentní funkce, jako je například průvodce nastavením kompozice Shot Suggestion a Live Focus, dodávají obrazu ostrost a skutečně oživují městské scény.

Telefon Galaxy S10+ ve verzi Performance Edition je vyroben z keramiky odolné proti poškrábání a je dosud nejodolnějším chytrým telefonem společnosti Samsung. Je vybaven baterií s nejdelší výdrží a až 1 TB interního úložného prostoru, což z něj činí naprosto dokonalého společníka na cesty.

Na stránkách www.samsung.com/scz/explore/photography/with-galaxy/guide-to-bucharest/ lze nalézt stručného průvodce po pěti místech v Bukurešti, které vyniknou na každém instagramovém účtu

[1] Zdroj: Instagram
[2] Zdroj: Zpráva agentury Canvas8: What’s driving the boom in female solo travel?
[3] Zdroj: Zpráva agentury Canvas8: Trippin: travel itineraries for non-tourists
[4] Zdroj: Evropská komise pro cestovní ruch Zpráva: European Tourism – Trends & Prospects (Q1/2019)
a Přehledová zpráva o cestovním ruchu v EU: Cestovní ruch v Evropě v roce 2018 – Trendy a výhled (3. čtvrt. 2018)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *