Neuvěřitelné: Michal Viewegh se přiznal k opisování!

Prostor ve Smetanových sadech dnes patřil především knihám. V rámci programu „Čtení tě mění“ vystoupil před četným publikem spisovatel a publicista Michal Viewegh, který na závěr rozdával všem kolemjdoucím podpisy do své poslední knihy.

Michal Viewegh dorazil do Mall.cz Parku v obležení žen. Na karlovarský festival, kde má i nějaké pracovní povinnosti, ho doprovodila přítelkyně Monika a všechny tři jeho dcery. V rámci programu „Čtení tě mění“ byl vyzpovídán moderátorkou Lenny Trčkovou. Témata rozhovoru se samozřejmě točila okolo léta, prázdnin, filmů, ale i knih, které mu změnily život. „Kromě mé první knihy, která ze mě vlastně udělala autora, spisovatele a tím pádem mi změnila život, mě ovlivnili Zbabělci od Škvoreckého. To je kniha, kterou jsem našel po přistěhování do garsonky v Dejvicích. Zapomněl ji tam režisér Jan Němec a ovlivnil tak můj život víc, než sám tuší,“ vypráví Viewegh.

Jako četbu vhodnou na dovolenou označil Less od Andrewa Seana Greera. Na ní oceňuje hlavně zajímavou formu, jež ho zaujala natolik, že z ní trochu opisuje ve svém aktuálním díle.

Michal Viewegh také exklusivně prozradil, že píše další román a v krátkosti naznačil i o čem bude. Hlavními hrdiny se stanou tři ženy a jeden muž jedoucí na Sázavafest. Budou to vdova, rozvedená žena a manželský pár. „Je to hodně autobiografické,“ dodal spisovatel s úsměvem.

Veškeré podrobnější informace o dalším programu a aktivitách MALL.cz Parku naleznete na https://festival.mall.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.