Jak oživit zašlé staré dlaždice? Pomůže kombinace čističů RAKO SYSTEM!

Máte v domě originální, staré slinuté dlaždice? Rádi byste oživili jejich původní krásu? Pokud první pohled na ně kazí to, že jsou zašlé, zvolte osvědčenou kombinaci čisticích prostředků pro generální úklid doporučovanou odborníky značky RAKO: Alkalický čistič a ve druhém kroku naopak kyselý přípravek, jednoduše RAKO CL 810 a po odmytí vodou ještě RAKO CL 801. Čističe RAKO SYSTEM doporučuje český výrobce keramických obkladů značka RAKO. 

Výhodou bydlení v prvorepublikových bytových domech je nejen jejich umístění v centru města nebo vysoké stropy, ale často celá řada historických detailů nejen v jednotlivých bytech, ale i ve společných prostorách. Jedním z nich jsou původní slinuté dlaždice na chodbách, často ornamentální, vyráběné pod značkou RAKO už téměř 140 let. Reprezentativní vzhled mohou mít i dnes, stačí jim dodat původní lesk. Odborníci RAKO v tomto případě doporučují vysoce účinnou kombinaci čističů z řady RAKO SYSTEM:

Krok 1: Skvrn od mastnoty, olejů nebo černých šmouh od podrážek bot dlaždice zbaví RAKO CL 810, což je slabý alkalický prostředek z řady RAKO SYSTEM. Čistič s pH 8,5 až 9 (dle ředění) byl vyvinut k odstraňování organických materiálů, jako je tuk, mastnota, oleje, nebo guma. Tento koncentrovaný nepěnivý prostředek je šetrný k ošetřovaným povrchům, vyniká biologickou odbouratelností. Po tomto kroku je důležité odmýt alkalický čistič vodou, neutralizovat jej.

TIP: Základní pravidlo úklidu: Při úklidu dodržujte základní pravidlo – používání čisticích prostředků není o síle koncentrátu, ale o čase! Dodržujte koncentraci doporučenou na obalu a nechte chemii působit, než začnete s čištěním,“ připomíná Tomáš Lindauer, zástupce značky RAKO SYSTEM.

Krok 2: RAKO CL 801 je speciální čisticí prostředek vyvinutý pro čištění lehce i silně znečištěných slinutých glazovaných i neglazovaných dlaždic, a dále ostatních neglazovaných dlaždic. Účinné složení s kyselým pH 1,2 – 2,2 (dle ředění) je vhodné na plochy, kde se vyskytuje vodní kámen, minerální usazeniny, rez. Přípravek dosahuje vynikajících výsledků hned po prvním použití: Snadno odstraní cementové závoje, hlinky po malování i cementové zbytky z povrchu keramiky. RAKO CL 801 se hodí také pro generální úklid v koupelně (zaschlé kapky vody na skle), i pro použití v bazénech, balneo a wellness provozech. Pro dokonalý výsledek (odmytí všech vrstev nečistot) oba kroky zopakujte.

PROČ: Alkalický a kyselý prostředek čistí nečistoty zcela opačného charakteru. Univerzální čistič na všechny druhy nečistot, který by byl jejich spojením, tedy nemůže existovat. Jednotlivé vrstvy nečistot je třeba odmývat postupně podle jejich charakteru,“ říká Tomáš Lindauer zástupce značky RAKO SYSTEM.

Zdroj: www.rakosystem.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.