Novinky do domácnosti, zahradu i dílnu od značky Fieldmann

Fieldmann je ryze českou značkou zahradní techniky a nářadí pro byt, dům i zahradu, která se na našem trhu úspěšně prodává již devátým rokem. Výrobky Fieldmann jsou navrženy a zkonstruovány tak, aby odpovídaly požadavkům náročného spotřebitele: usnadňují práci a šetří čas, jsou kvalitní, ergonomické, bezpečné, snadno a intuitivně ovladatelné, přinášejí nejnovější trendy a poskytují maximální komfort při práci na zahradě, v domě i dílně.

Set s aku vrtačkou – i v designu pro ženy
Nová lehká akumulátorová vrtačka Fieldmann, dostupná ve dvou barevných variantách (FDV 10352-55R/FDV 10353-55R), je všestranným pomocníkem k vrtání do dřeva, kovu a plastů, povolování a utahování šroubů či vrutů. Vrtačka disponuje optimální výkonností, vysokým maximálním krouticím momentem, volbou ze dvou rychlostí, příklepem i zvláštním módem pro vrtání bez příklepu. Rychloupínací sklíčidlo umožňuje použít vrtáky až do průměru 13 mm. Set v kufříku obsahuje kromě vrtačky bohaté příslušenství, celkem 53 komponentů, například sady 25mm a 75mm bitů nebo sady vrtáků do dřeva i železa. Ze dvou nabízených barevných provedení pak černo-růžová varianta předurčuje tuto vrtačku do rukou žen, třeba jako praktický dárek.

Díky dostatečné energii Li-Ion akumulátoru 14,4 V/2000 mAh a silnému motoru dosahuje vrtačka Fieldmann FDV 10352-55R/FDV 10353-55R krouticího momentu až 35 Nm. Při vrtání do materiálů různých tvrdostí výrazně pomůže variabilita dvou rychlostí 0–400 / 0–1400 ot./min., kdy vyšší otáčky se nejčastěji uplatí při vrtání do dřeva, nižší pak při vrtání do plastů nebo kovů, a také při šroubování. Regulace točivého momentu umožňuje dále přizpůsobit vrtačku požadavkům bohatého spektra materiálů a dostupných šroubů.

Nastavení krouticího momentu pro každou rychlost zvlášť
Velkou výhodou je možnost nastavit krouticí moment pro každou rychlost samostatně. Pokud uživatel přechází od šroubování k vrtání a zpět, nebo obráceně, už si nemusí znovu nastavovat sílu momentu pro danou rychlost. Aku vrtačka je vybavena rychloupínacím sklíčidlem pro maximální průměr vrtáku 13 mm s brzdou, které umožní rychlou a jednoduchou výměnu vrtáků nebo šroubovacích nástavců jednou rukou. Standardními funkcemi vrtačky je změna směru, plynulá regulace otáček, přepěťová ochrana přístroje. Výhodou je pak integrované LED osvětlení pro práci ve špatně dostupných, úzkých místech nebo při nízké viditelnosti. Hmotnost aku vrtačky včetně baterie je 1,2 kg. Nízká hmotnost spolu s ergonomickým tvarem a měkčenou rukojetí přináší komfort při práci s touto novinkou.

Aku vrtačka je nabízena ve dvou barevných provedeních: Varianta Fieldmann FDV 10352-55R nese obvyklé barvy značky – jasně zelenou v kombinaci s černou a žlutými detaily, model FDV 10353-55R je růžovo-černý. Doplňuje tak další, stejně laděnou sadu nářadí, Fieldmann FDG 5010-53R. Aku vrtačka je uložena v bezpečném přepravním kufru, v základní výbavě je rychlonabíječka a celkem 53 kusů příslušenství, jako sady bitů 32ks 25mm včetně prodlužovacího adaptéru na jiné bity, sada bitů 75 mm, 5 ks nástrčných hlavic, násada na bity, 5 ks vrtáků do železa, 4 vrtáky do dřeva a adaptér, pomocí kterého lze vytvořit klíč na utahování a povolování matic. Akumulátor vrtačky lze pomocí dodávané rychlonabíječky nabít do plné kapacity již za 1 – 1,5 h. O stavu nabití baterie uživatele informuje vestavěný LED ukazatel. Doporučená akční MO cena vrtačky Fieldmann FDV 10352-55R (zelená)/ FDV 10353-55R (růžová) je 1.699 Kč.

Nové žebříky Fieldmann jsou dlouhé, ale neprohýbají se
Nespornou výhodou skládacích žebříků je možnost nastavit tvar a délku podle aktuální potřeby. I přes značnou maximální délku pak lze žebřík snadno skladovat, neboť jeho rozměry ve složeném stavu jsou překvapivě malé. Nové skládací žebříky Fieldmann FZZ 4008 a 4009 jsou s délkou až 6,7 m, resp. 9,2 m, nejdelšími typy žebříků v nabídce značky. Díky materiálu, hliníku o dostatečné tloušťce, jsou ale zároveň vysoce pevné, a tudíž se neprohýbají. Přesto jsou lehké, což napomáhá snadné manipulaci. Více na www.fieldmann.cz.

Klasické schůdky sice uskladníte takřka kdekoliv, ale na některé práce na zahradě nebo v domě zkrátka mnohdy nestačí. Hliníkový trojdílný rozkládací žebřík nastavíte do polohy podle aktuální potřeby: Do podoby klasických štaflí, štaflí s vysunutým třetím dílem nebo žebříku s maximální délkou 6,7 m (Fieldmann FZZ 4008), resp. 9,2 m (Fieldmann FZZ 4009). Samotný odnímatelný třetí díl lze v případě potřeby využít i jako krátký jednoduchý žebřík.

Skládací modely Fieldmann FZZ 4008 a 4009 jsou vyrobeny z hliníku, jehož síla zajišťuje dostatečnou pevnost a brání nežádoucímu prohýbání žebříku. Oba typy jsou dimenzovány na velkou nosnost a můžete je tak beze strachu zatížit až 150 kilogramy. Zároveň však nízká hmotnost 13 kg, resp. 16,5 kg, usnadňuje manipulaci.

Pro větší bezpečnost jsou spodní hliníkové profily opatřeny plastovými protiskluzovými paticemi, nechybí ani spolehlivé napínací řemeny. Rozměry žebříků ve složeném stavu jsou překvapivě malé: 284 x 46 x 16 cm, resp. 368 x 46 x 16 cm. Díky nim je možné pověsit hliníkový žebřík třeba na zeď v technické místnosti, v garáži nebo jej jednoduše skladovat třeba za dveřmi. Vzhledem k materiálu jsou žebříky omyvatelné i odolné proti rzi. Samozřejmostí u obou modelů je certifikace a splnění evropských norem pro žebříky EN 131-1:2015, EN 131-3:2018 a EN 132-2+A2:2017. Doporučená akční MO cena modelu FZZ 4008 je 2.799 Kč, doporučená akční MO cena modelu FZZ 4009 je 3.799 Kč Prodej v síti partnerů značky.

Zdroj: www.fieldmann.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.