Oslavte 50 let od přistání člověka na měsíci v rámci programu happeningu Moon 50: Zpátky na Měsíc!

Apollo 11 znovu odstartuje, tentokrát z pražské Žižkovské věže, a to už tuto sobotu. Pro návštěvníky je připraven videomapping vzletu rakety Saturn V s přesnou zvukovou kulisou a kouřem tak, aby co nejvěrněji připomněl historickou událost. Doprovodný program nabídne filmovou projekci, koncert i debatu s odborníky a vědci, kteří se věnují zkoumání vesmíru. 

Pořadatelé happeningu Moon 50: Zpátky na Měsíc připravili na oba víkendové večery program, který vyvrcholí videomappingem odstartování kosmické lodi Apolla 11. V podvečer se mohou návštěvníci přijít podívat na film Poslední let Petra Ginze. „V sedm hodin začne program pod taktovkou Jakuba Koháka. Jeho součástí bude diskuze s odborníky, kteří mají co říci nejen k samotnému výročí, ale také k tématům spojeným s vesmírem a astrofyzikou obecně. Nebude chybět ani hudební doprovod. Vrcholem ale bude samotný start Apolla 11,” říká producent akce Marek Vocel ze společnosti MVP events. Happening zakončí noční silent kino, tedy promítání filmu, k němuž návštěvníci dostanou svá sluchátka, aby nedocházelo k rušení nočního klidu. 

Program (stejný pro oba dny happeningu 20. a 21. července): 
17:45 Poslední let Petra Ginze (71 min) 

  • Neuvěřitelný a pohnutý příběh malého židovského kluka o jeho toulání po Měsíci a jeho obrázku, který dnes létá na orbitu. filmová projekce (za vstřícného souhlasu režisérky a producentky Sandry Dickson) 

19:00 Ze Země na Měsíc a zpátky s Jakubem Kohákem 

  • Hosté:  Jakub Rozehnal – ředitel Planetária hl. m. Prahy, prof. Petr Kulhánek – popularizátor astrofyziky, Jan Spratek – člen Evropské kanceláře pro vzdělávání o vesmíru, další významní hosté
  • Hudebně doprovází: Pražský filmový orchestr 

22:17 Start obří rakety Saturn 5 

  • Vypuštění Apolla 11 na objevitelskou pouť vesmírem a následné přistání na Měsíci… A to přímo před našimi zraky. videomapping na Žižkovské věži 

22:50 Noční silent kino 

  • Film: In the Shadow of the Moon (100 min) 

O projektu: Cílem neziskového projektu Moon 50: Zpátky na Měsíc je nejen připomenout klíčovou událost lidských dějin, iniciátoři akce chtějí také inspirovat a vzdělávat mladší cílovou skupinu lidí. U zrodu stáli kromě Filipa Lišky také Ondřej Boháč, Marek Vocel, Evžen Hart, Martin Kotas, František Pecháček a Roman Dušek. Formálním organizátorem je eventová společnost MVP events. Doprovodné akce představí celý program Apollo od projevu prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho v roce 1961 až po poslední let na Měsíc v roce 1972. 

Zdroj: https://www.moon50.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.