Noční nájezdy na ledničku se vás týkat nemusí

Zná to nejedna z nás. Spěch v práci, péče o děti a vydechneme si až večer. Kromě sebe často zanedbáváme i jídlo, nesnídáme a hlad nás dožene až v odpoledních hodinách. Večer pak spořádáme vše, na co v lednici a spíži narazíme. Přibírání na váze, zpomalení metabolismu nebo zhoršená kvalita spánku často tento zvyk doprovází. V boji proti němu pomůže dostatek bílkovin nebo rozvrh, podle kterého budete jíst.

Bílkovinami se zasytíte a překonáte chutě na sladké
Za večerním hladem často stojí přemíra sladkého, mlsání z nudy a hlavně nedostatek jídla v denních hodinách. Lidé jsou uspěchaní a proto často volí potraviny, které jim rychle dodají energii, když už jsou s ní „na dně“. Sušenky, pečivo nebo i oblíbená ovocná smoothie jsou plná rychlých sacharidů, které hned zasytí, ale rozhodně ne na dlouho. Podle Martiny Dvořákové, dietní koučky KetoDiet, tudy cesta nevede. „Naše tělo zpracovává bílkoviny pomaleji než sacharidy, proto s nimi organismus hospodaří déle a pocit hladu se dostaví až později. V kombinaci s vlákninou nám bílkoviny poskytují jedinečnou službu – máme menší hlad, ale přijmeme méně kalorií. Vědci z Univerzity v Missouri dokonce zjistili, že konzumace potravin s vysokým obsahem bílkovin snižuje chutě na sladké a pocit častého hladu až o 60 %.vysvětluje Martina.

S dodržováním jídelníčku pomůže dietní plán i jídlo na stole
Důvodem večerního přejídání není jen skladba jídelníčku, ale i jeho rozvržení. „Dnešní doba nahrává vynechávání snídaní a svačin. Není divu, že si naše tělo schovává energii na horší časy a večer se vše snaží dohnat. Tímto způsobem lidé rychleji přibírají a jako nepříjemný bonus si zpomalí organismus. Tělo navíc v noci místo odpočinku tráví velké množství stravy a my se probouzíme unavení. Doporučuji mít přes den po ruce vždy nějakou svačinu, klidně si ji dejte na stůl, abyste na ni nezapomněli. Pokud se v kanceláři moc neohřejete, nebojte se nastavit si upomínku na čas svačiny. Může to vypadat divně, ale dobře si tak vštípíte správné stravovací návyky a „minutku“ už pak nebudete potřebovat. S pravidelným stravováním může pomoci i jídelníček sestavený na míru. Nutriční poradci zahrnují svačiny do většiny dietních plánů,“ radí Martina Dvořáková.

Co dělat, když „to na vás přijde“
Změna jídelníčku je o trpělivosti a disciplíně. Ke starému zvyku občas sklouznou začátečníci, ale i lidé, kteří se dlouhodobě stravují ukázkově. Co v takovém případě dělat? Hlavně nepropadat panice. Pokud nájezdy na ledničku nejsou vaším zvykem, není třeba se hned hroutit. Jestli se pocit hladu přece jen dostaví, sáhněte např. po proteinových tyčinkách. Jsou rychle k dispozici a můžete si je vzít i na cesty. V případě že máte čas, zvolte proteinový chléb s pomazánkou. Zkuste tvarohovou nebo avokádovou a nezapomeňte na zeleninu, ideálně nízkosacharidovou. Perfektní je brokolice nebo kadeřávek, které mají vysoký obsah vlákniny. Tabu nemusí být ani chipsy u televize. V dnešní době existuje jejich nízkosacharidová varianta obohacená o bílkoviny. Klasickým brambůrkám a jiným nezdravým laskominám se v obchodě raději vyhněte, nebudou vás svádět ke snědení celého balení na posezení.

Proteinové tyčinky nejsou jen pro sportovce. Tyčinky od KetoDiet mají dostatek bílkovin i vlákniny a rychle zaženou hlad bez důvodu k výčitkám. 14 ks za 410 Kč koupíte na www.ketodiet.cz

Zdroj: www.ketodiet.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.