Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Cestování

Smart vychytávky nejen pro cestování aneb využijte v autě chytré doplňky

Venku už je krásně a počasí přímo vyzývá k tomu vyjet s rodinou do přírody, cestovat či odjet na víkend na chalupu. Navíc se blíží i doba dovolených a s ní jsou spojené dlouhé cesty autem, což bývá někdy vážně hodně náročné. Vy si svou cestu ale můžete snadno zpříjemnit, a to skvělými vychytávkami, které několikahodinovou jízdu promění v příjemný zážitek.

Navigace, držák chytrého telefonu a především nabíječka
Základní výbava, bez které byste se na žádný výlet vydávat neměli, jsou navigace, držák na chytrý telefon a nabíječka. Dnes je GPS navigace naprostou nezbytností, a to nejen proto, aby se člověk neztratil, ale také proto, aby se vyhnul dopravní zácpě. Pokud používáte navigaci v chytrém telefonu nebo během jízdy telefonujete, nezapomeňte na spolehlivý držák a nabíječku do zapalovače, jinak moc daleko nedojedete. Ideální je pořídit si dostatečně silnou, která je schopná dobíjet telefon i při zapnuté navigaci a takovou, která umožňuje dobíjet více zařízení najednou. Další šikovnou vychytávkou je držák telefonu s podložkou a nabíjecím USB kabelem s konektorem pro iPhone 5 až po nejnovější model iPhone XS. Zároveň disponuje konektorem microUSB pro telefony Samsung, HTC, Huawei, Lenovo a další.

Kamera do auta
Pro snadnější dokazování průběhu případných dopravních nehod využijete kameru do auta, která zaznamenává průběh vaší cesty. Když se něco stane, přehráním snadno zjistíte, kdo nese za havárii vinu. Jen dávejte pozor, v některých zemích je palubní kamera zakázaná, třeba v Rakousku.

Bluetooth handsfree
Bez bluetooth handsfree se dnes v autě jen tak neobejdete. Telefonování za volantem je nejen nebezpečné, ale můžete za něj dostat i tučnou pokutu. Proč tedy zbytečně riskovat, když stačí tak málo. Pokud nemáte Bluetooth handsfree zabudované přímo v autě nebo v autorádiu, doporučujeme si ho pořídit. Nejlépe to s klipem na stínítko. Necloní vám ve výhledu a máte ho blízko pro kvalitní příjem zvuku. Navíc se také automaticky propojí s vaším telefonem hned, jak zavřete dveře. Praktickým řešením je také FM transmitter, což je bezdrátový modulátor, který přenáší hudbu uloženou na USB nebo micro SD do autorádia přes FM vlny. „Pomocí bluetooth technologie dokáže přehrávat hudbu do autorádia i z mobilního telefonu. Další funkcí je handsfree, jelikož vně modulátoru je instalován interní mikrofon, takže zařízení lze využít i pro telefonování,“ vysvětluje Michal Knor ze společnosti Auto Kelly.

Chladicí box či lednička do auta
Pokud se chystáte na dovolenou nebo na víkend na chatu a vezete si z domova nějaké potraviny, bude se vám hodit chladicí box, který se může napájet z klasické autozásuvky na 12 voltů. Jednoduše ho tedy umístíte za sedadlo nebo do zavazadlového prostoru. Některé chladicí boxy větších rozměrů jsou pro snadnější manipulaci vybaveny kolečky. Můžete si pořídit i takové, které lze napájet i ze sítě (220 V), takže je můžete během pobytu v hotelu nebo penzionu používat i jako malé přenosné ledničky. Výkonnější kompresorové chladničky dokážou chladit jako standardní ledničky, tedy až do  -12 °C. Můžete je využít i pro převoz mražených potravin.

Stínítka do okna a cestovní polštáře
Dlouhé cestování autem může nepříjemně zkomplikovat sluneční záření. Řidič a spolujezdec sice mají své stínítko, ale ostatní jsou na tom hůře. Zmírněte vzadu sluneční paprsky pomocí stínítka do auta, slunečními clonami, stahovacími roletkami či speciálními fóliemi. Děti jistě ocení speciální clony s obrázky. „Sluneční clony patří mezi nejpoužívanější stínítka, a to především díky své ceně, univerzálnosti a praktičnosti.  Jednoduše a rychle je na okno umístíte pomocí přísavek, je skrze ně vidět ven a dětem udělají radost, když na nich uvidí své oblíbené postavičky z pohádek,“ vysvětluje Michal Knor ze společnosti Auto Kelly.

Během jízdy jistě oceníte i pohodlí pro svou hlavu, pořiďte si tedy do auta cestovní polštáře kolem krku. Spolujezdci je mohou využívat po celou dobu cestování a řidič, když si na chvilku zastaví, aby si dal „dvacet“.

Letos jednoduše nenechte nic náhodě a vybavte své auto kvalitními chytrými doplňky. Překvapí vás, že široký výběr všeho potřebného najdete u Auto Kelly. Podívejte se online na www.autokelly.cz, nebo se zastavte v některé z jejich více než 80 kamenných prodejen. Ať to letošní letní cestování stojí zato!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *