Segafredo Zanetti otevírá regionální školy kávy

Segafredo Zanetti CR, přední dodavatel italské kávy pro gastronomii a maloobchodní síť v České republice, rozšiřuje působiště své Školy kávy Segafredo do regionů a otevírá školicí střediska v Plzni a Kroměříži.

Společnost Segafredo Zanetti si zakládá na tom, že dohlíží na kvalitu své kávy od jejího pěstování až po výsledný šálek espressa. Významný podíl na utváření české kávové kultury má tak Segafredo nejen díky distribuci své kávy do restaurací, kaváren a domácností, ale i díky své aktivitě na poli vzdělávání. Od roku 2006 v ČR provozuje Segafredo Školu kávy – Scuola di Barista, ve které pořádá kurzy pro profesionální baristy, studenty v oboru gastronomie a hotelnictví, ale i pro širokou veřejnost. Věří totiž, že stěžejní roli při přípravě kávy hraje správný postup. „Jsme přesvědčeni o tom, že o kvalitě podávaného espressa v 70 % rozhoduje lidská ruka,“ říká Petra Knapová, marketingová managerka společnosti Segafredo Zanetti.

Škola kávy je určena zejména baristům, ať již začínajícím, kteří se svému řemeslu teprve učí, nebo těm, kteří již mají určité zkušenosti, a chtějí se v přípravě kávy zdokonalit. Kurzy ve škole kávy tedy využívají primárně kavárny pro školení svých baristů. Školu kávy si ale oblíbily i firmy, které nabízejí kurzy jako benefit pro své zaměstnance či jako teambuilding.

Kurzy seznámí účastníky s kávou jako surovinou, s postupy přípravy jednotlivých kávových nápojů i s údržbou kávovaru či etikou práce baristy. Nástavbou pro ty, kteří již přípravu kávy ovládají, jsou pak speciální kurzy Latte Art zaměřené na pěnění mléka a možnosti dekorace před servírováním kávy. Kurzy vedou certifikovaní baristé. Certifikace SCA jsou potvrzením profesionálních kompetencí týmu Segafredo, které předává dále na svých baristických kurzech.

Donedávna působila Segafredo Škola kávy pouze v Praze, jelikož se však koncept kurzů setkal s úspěchem, otevřela letos společnost regionální školicí centra také v Plzni a Kroměříži. Na rozdíl od pražské Školy kávy jsou regionální pobočky určeny výhradně profesionálním baristům partnerské sítě kaváren Segafredo.

Profesionálům i laikům, zkrátka všem milovníkům kávy, otevřou Školy kávy Segafredo v Praze, Plzni i Kroměříži své dveře během podzimních dní otevřených dveří. Návštěvníci se mohou těšit na možnost vyzkoušet si přípravu svého oblíbeného kávového nápoje, zajímavé přednášky o kávě i soutěže o zajímavé ceny. O přesných termínech bude společnost informovat na svých sociálních sítích.

Zdroj: www.segafredo.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.