Tip na prázdniny: Sankt Johann in Salzburg

Od Salzburgu je tato krásná oblast vzdálená po dálnici A10, jen několik desítek kilometrů směrem k údolí Gastein.

Divoká voda v soutěsce Liechtensteinklamm, nepopsatelně krásné panorama a okolo stovky kilometrů malebných cest mezi pastvinami, to je oblast Sankt Johann-in Salzburg – jednoduše JO.

Ráj pro děti se nachází ve výšce 1.750 m na hoře Geisterberg. Nahoru vyjedete lanovkou Bergbahnen Alpendorf. Během prázdnin je na kopci Geisterberg veselo. Park zážitků na Geisterbergu ožívá dětským štěbetáním. Pohodlně se posaďte do lanovky nebo si pomalu vyšlápněte se svými ratolestmi mírný kopec až  na samý vrchol. Jsou tu různé atrakce a zastavení, vyzkoušet může vyzkoušet svou paměť nebo navštívit nový zámek duchů. Z nejvyššího bodu vyhlídkové věže Gernkogel-Gipfel je krásný pohled na okolní horské panorama. Vidět můžete víc než čtyřicet větších nebo menších atrakcí: věží na lezení, vodní hrátky, houpačky, klouzačky, vyhlídkové lavičky, stezku s vílami a skřítky, na které děti uslyší příběhy o skřítcích a duchu lesa. Tuto trasu pohodlně zvládnete i s kočárkem. Otvírací doba: Od 08.06.- 06.10.2019 denně od 09 -17.00 hod.

Světoznámá soutěska Liechtensteinklamm v St. Johann in Salzburg má úžasnou atmosféru jako z pohlednice. Zurčící vodopády místy tak úzké, že z oblohy vidíte jen malý modrý proužek, fascinuje kolemjdoucí už od roku 1875. Její jméno vzniklo na počest knížete Liechtensteina, který jí věnoval a zprovoznil veřejnosti. Kníže nechal postavit mosty a schody, aby si lidé mohli vychutnat její krásu. Od té doby soutěsku navštívili miliony lidí. Soutěska je oblíbeným výletním místem pro rodiny s dětmi. Nezapomeňte si vzít dobrou a pevnou obuv, vhodné oblečení podle ročního období a úžasný zážitek z výletu máte zaručen.

V Sankt Johann in Salzburg si na své přijdou i cyklisté. Mohou si vybrat z několik tras různých obtížností dle své kondice. Krátké trasy si užijí rodiče s dětmi, ale vyzkoušet si můžete i třista kilometrovou trasu zvanou Tauernradweg okolo řeky Salzach. Dále jsou zde horské trasy pro mountainbajery dle různých stupňů náročnosti. Pro milovníky elektrokol jsou zde ideální silnice, cestičky a trasy s možností zastavit se v typické horské chatě s dobrou domácí kuchyní a osvěžením. Na řece Salzach je děvět tras pro běžce, dvě trasy pro nordic-walking a dvě fitness studia pod širým nebem.

Zdroj: www.josalzburg.com; www.kamkam.eu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.