Vyzkoušejte ultramoderní hrnečku vař!

Jídla uvařená v jedné nádobě mají mnoho výhod. Jsou jednoduchá na přípravu, skvěle chutnají a šetří čas. Nějaký ten recept na jídlo „z jednoho hrnce“ najdeme v každé kultuře, na výběr tedy máme z nepřeberného množství pokrmů. Do obědů a večeří z jednoho hrnce můžete navíc „naházet“ prakticky skoro vše, co vám lednice nebo spižírna nabídne.

Pokrmy z jednoho hrnce jedli už Vikingové. Ve středověku se tak stravovali králové i chudáci, jejichž krmě se lišila pouze použitými surovinami. S přistěhovalci jídlo z jednoho hrnce překročilo oceán, a dostalo se ke břehům Nového světa. Tento způsob vaření provází zkrátka lidstvo již od nepaměti a nese mnoho jmen. Mezi nejznámější patří eintopf, stew či paella. Na další metu posunul vaření, které se laicky nazývá „v jednom“, vynález francouzského matematika a fyzika Denise Papina, který v roce 1679 sestrojil první moderní tlakový hrnec. Díky tomu se vaření značně urychlilo a zkvalitnilo. Chutě totiž v tlakovém hrnci zůstanou výraznější.

Připravte si chutná a výživná jídla snadno a rychle v automatické tlakovém hrnci Tefal All in One Pot (CY505). Uvaříte rychleji než v klasickém hrnci, navíc si pokrmy zachovají živiny a přírodní chuť. Tlakový hrnec disponuje 25 programy, které lze spustit jediným dotykem. Samozřejmostí jsou funkce jako plánování startu vaření či udržení teploty připravovaného jídla. Program DIY Chef umožňuje ručně nastavit dobu vaření a teplotu pro vytvoření vlastního receptu nebo se můžete nechat inspirovat jedním z 45 unikátních receptů v brožurce. Ta je součástí balení a naleznete v ní výběr slaných receptů – třeba i oblíbené chilli con carne, ale také sladkosti, mezi kterými najdete například čokoládový dort. Sklopné víko umožňuje pohodlné přidávání přísad a tlačítko pro uvolnění tlaku ochrání ruce před horkou párou. Elegantní a kompaktní zařízení Tefal All in One Pot nezabere v kuchyni příliš mnoho místa, a díky jeho objemu (6 l) můžete uvařit pro celou rodinu či skupinu přátel. Společně s hrncem dostanete parní koš, podložku, odměrku a špachtli. Doporučená cena je 2 999 korun/114,90 EUR.

Úsporu času: Zařízení All in One Pot zkracuje čas potřebný k vaření vašich oblíbených pokrmů. Nemusíte ho hlídat, takže si můžete užít společnost svých přátel a rodiny.
25 automatických programů: Tlakové vaření, pomalé vaření, vaření v páře, ohřev, pečení, příprava rýže, kaše, dětské výživy a mnoho dalších.
Snadné ovládání: Režim DIY Chef umožňuje nastavit dobu vaření a teplotu tak, aby vyhovovala vašemu oblíbenému receptu.
Inspirativní: Potřebujete inspiraci? Balení All in One Pot obsahuje také inspirativní kuchařku se 45 unikátními recepty.
Flexibilní: Díky pohodlné možnosti odložení startu vaření (mezi 2 a 24 hodinami) a automatické funkci udržování teploty (až 24 hodin) se nikdy nedostanete do časového presu.
Bezpečí a pohodlí: All in One Pot má snadno ovladatelný sklopný kryt, který velmi dobře těsní a během vaření se uzamkne. Součásti hrnce můžeme mýt v myčce.

Vyzkoušejte recepty a tipy oblíbeného šéfkuchaře Ondřeje Slaniny, který v letošním roce přichystal recepty na úpravu chutných pokrmů, šitých na míru exkluzivně pro značku Tefal.

„Rádi bychom lidem ukázali, že vaření nemusí být žádná věda. Jednoduše dejte přednost kvalitním surovinám a využijte moderních kulinářských technologií. Ty zaručí rychlou a spolehlivou přípravu. Například s multifunkčním elektrickým tlakovým hrncem Tefal All in One Pot (CY505) hravě zvládnete omáčky, polévky, dušení, parní i pomalé vaření nebo dezert. Vaření se tak pro vás stane radostí, ne nudnou rutinou,“ říká Ondřej Slanina.

Liškové ragú
Na 4 porce budeme potřebovat:
400 g lišek,
2 šalotky
60 g másla nebo oleje
200 g brambor
2 jarní cibulky
4 stroužky česneku
1 dcl bílého vína
2 cl koňaku
4 dcl smetany na šlehání nebo rostlinné smetany
lžičku drceného kmínu
muškátový květ
snítku tymiánu
sůl

Postup:
Šalotku nakrájíme na klínky, česnek na plátky, jarní cibulku na kolečka včetně zelené části a brambory na kostičky. Hrnec zapneme na program opékání a na másle orestujeme šalotku dosklovata společně s česnekem, přidáme brambory, kmín, tymián a jarní cibulku. Promícháme. Vložíme pokrájené lišky, zastříkneme koňakem a vínem. Necháme zavařit, přidáme smetanu, sůl a muškátový květ. Přiklopíme a zapneme na tlakové vaření na 10 minut. Poté případně dosolíme. Můžeme opět zapnout na program opékání a nechat zredukovat na hustší konzistenci. Bezlepková a bezlaktózová varianta receptu. DOBROU CHUŤ!

Foto: Tefal

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.