Nová kavárna Café Re:public s neotřelým designem láká na Petřín

Industriální kavárna Café Re:public Prague vznikla v rámci projektu revitalizace Petřínského vrchu, a to přestavbou bývalé rozvodny Českých radiokomunikací. Dlouhodobým cílem a posláním tohoto projektu je však nejen kultivace jednoho z nejnavštěvovanějších a nejkrásnějších míst v Praze, ale jeho „znovuzrození“.

A k tomu samozřejmě patří i možnost kvalitního občerstvení, v příjemném, důstojném prostředí, což zde doposud chybělo. Pečovat o kulturní dědictví, ctít a rozvíjet tradice, zprostředkovávat nevšední zážitky – společenské, kulturní i gastronomické – to je hlavním posláním Café Re:public. A navíc – kam jinam by se lidé měli s láskou vracet, než na Petřín!

Při vytváření samotného projektu rekonstrukce budovy jsme se maximálně snažili vyjít vstříc charakteru Petřína a „sladit“ se s designem a konstrukcí rozhledny,“ vysvětluje Michaela Karabcová, ředitelka Café Re:Public. „Jednotlivá patra proto spojuje stejné dvojité schodiště, jako na rozhledně, z materiálů dominuje kov, beton, sklo, nebo tzv. cortenové obložení v netradičním zrezivělém designu.“ Originální, neotřelý interiér, kombinuje moderní industriální design s klasickými prvky pro zachování domácí atmosféry. Nepřehlédnutelné jsou fantastické skleněné baňky od firmy Bomma, českou tradici reprezentují také židle TON z masivního ohýbaného dřeva.

Při vstupu do kavárny upoutá pozornost velká mechová stěna, vzdušnost celému prostoru pak dodává prosklení, díky kterému mají hosté ještě větší pocit blízkosti a souladu s okolní přírodou. Zároveň zde ale nechybí útulná zákoutí skýtající dostatek soukromí a intimity. „Mám upřímnou radost, že se renovace Petřína podařila a my jsme byli její nedílnou součástí. Café Re:public je jediným místem, odkud je nejkrásnější výhled ne z rozhledny, ale na rozhlednu – především večer, kdy se vše rozsvítí. A proto pevně věřím, že přispějeme k tomu, aby se lidé na Petřín opět začali vracet a trávit zde více času,“ dodává Karabcová.

Foto: Café Re:public

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.