Jaké šperky budou trendy na podzim 2019? Máme pro vás 5 tipů!

Přehlídková mola na podzimní a zimní sezónu jsou opět plná rozmanitých šperkařských trendů. Klenoty letos hýří pestrostí a barvami a poměrně se tak liší od minimalistického podání šperků minulých let. V následujícím článku jsme se rozhodli vám představit pět nejzajímavějších novinek, které vás jistě budou inspirovat k opětovnému oživení vaší klenotnické sbírky.

Perly
S perlami nikdy vedle nešlápnete. Letos však na rozdíl od předchozích let frčí perlové šperky v komplikovanějších designech inspirované barokním stylem, často v podobě medailonků či těsných náhrdelníků. Vyzkoušet však můžete například i jednodušší zlatý náramek či náušnice ozdobené těmito bělostnými kuličkami.

Dark side
Módní domy jako Alexander McQueen nebo Prada chtějí, abyste se letos na podzim nebáli odhalit i svou temnou stránku. Tato jejich snaha se promítá i do výběru šperků, které jsou inspirovány punk rockem. Na přehlídkách zmiňovaných módních guru se tak často můžete setkat například se zlatými přívěsky či prsteny s motivy křížů, řetězů nebo špendlíků.

Boho
Šperky ve stylu boho se vyznačují určitou éteričností a přírodními materiály. Klasické jsou symboly ruky fatimy, stromu života, lapače snů a pírek, které nám dávají jedinečnou příležitost přenést tajemnou zádumčivost podzimu i do našich šperkovnic a outfitů.

Inspirace 80. léty
Nebojte, svůj klasický zásnubní prsten s diamantem uklízet do poličky nemusíte. Pokud však chcete trochu zaexperimentovat, nebo vzdát hold starým dobrým časům, poohlédněte se po špercích ve stylu osmdesátek. Ty se vyznačují zejména zvířecími či ornamentálními vzory, třpytivostí a velkou pestrostí barev.

Náhrdelník „bryndáček“
Náhrdelníky těsně obepínající krk a zároveň splývající na hruď, které svým tvarem opravdu připomínají dětský bryndáček, byly hitem roku 2010. Letos však zažívají renesanci a přehlídková mola jsou toho jasným důkazem. „In“ jsou nejen klasické třpytivé modely, ale také kousky poskládané s barevných korálků, které se báječně hodí k pestrobarevné paletě podzimního listí.

Foto: https://www.eppi.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.