Správná aplikace pomocí MD Codes je klíčem k přirozenému vzhledu

Plastická chirurgie je dnes jedním z nejrychleji se rozvíjejících a zároveň i čím dál častěji vyhledávaných oborů medicíny. Ve společnosti přestává být tabu podstupování drobných estetických zákroků, spíše naopak se tím i hvězdy showbyznysu rády chlubí. Hitem je vyplňování či redukce vrásek, operace očních víček, zlepšování kontur obličeje a mnoho dalšího. Bohužel ne vždy je výsledek zdařilý. Pro dokonalý efekt je nutné vpravit látky na správné místo. K tomu lékařům pomáhá metoda MD Codes. O co jde a jak se používá?

Obliba drobných estetických zákroků každým rokem stoupá, a to nejen u celebrit ale i u obyčejných žen. Nejčastěji používaným je pro tyto úpravy botulotoxin (botox). Jeho aplikace se používá nejčastěji k omlazení pleti a k redukci vrásek v horní polovině obličeje – např. vrásky u kořene nosu, na čele či kolem očí. Tato korekce mimických vrásek je v rukou zkušeného lékaře bezpečná a snadná. Vedle botoxu je druhou nejvyhledávanější metodou vyhlazení vrásek pomocí injekčních výplní kyseliny hyaluronové. Ta se využívá především k vyplnění statických a jemných vrásek. Lze s ní také modelovat tvář, korigovat tvar rtů či vylepšit kontury v dolní části obličeje. Kyselina hyaluronová je součástí dermálního mezibuněčného prostoru, je to tedy látka, která se přirozeně vyskytuje v kůži.

MD Codes aneb správné umístění
Klíč k úspěšnému zákroku je správné umístění. S tím, kam látky vpravovat pro dosažení co nejlepšího výsledku, přišel brazilský plastický chirurg Mauricio de Maio. Ten vynalezl sofistikovaný patentovaný systém MD Codes, který rozdělil obličej na 75 bodů. Vytvořil tak „obličejovou mapu“, podle níž se lékař při aplikaci orientuje. „Tyto body reflektují jak klasické partie jako nosoretní rýhy, líce, čelo nebo bradu, ale i mnohem menší části, které velmi ovlivňují výsledný výraz. Díky metodě MD Codes tak víme, kam přesně jaké množství látky vpravit, aby byl zákrok co nejefektivnější, ale zároveň nenápadný a přirozeně vypadající,“ vysvětluje MUDr. Veronika Hromádková z oddělení plastické chirurgie na klinice ISCARE.

Efekt výplní při použití MD Codes je individuální, obvykle vydrží 9 měsíců ale dokáže přetrvat až dva roky. Při aplikace se používá především kyselina hyaluronová, která se při korekci hlubokých vrásek kombinuje s botulotoxinem. Výsledkem této unikátní procedury je odpočatá a spokojená tvář. Více informací naleznete na webu http://www.iscare.cz/plastika/nabizene-vykony/aplikace-botulotoxinu

Zdroj: MD Codes a ISCARE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.