Eva Toulová představila další výstavu svých děl

Po nedávné výstavě „Navždy a daleko“ v Bechyňské Galerii Záliv navázala režisérka a výtvarnice Eva Toulová další úspěšnou výstavou, tentokrát sdílenou s názvem „Sedm k sedmi“, kde kromě ní dále vystavuje i keramik Juraj Čorňák, fotograf Petr Mateš a výtvarnice Petra Skluzáčková a Kristýna Masopustová. Vernisáž proběhla 16. listopadu v prostorách Obrazárny Špejchar v Želči.

Ve svých obrazech se EVA TOULOVÁ věnuje polorealistické expresivní malbě. Častým tématem jsou snové či fantaskní výjevy „z jiného světa“ vycházejících z momentálního emočního stavu. Nejčastějším výtvarným přístupem autorky je kombinovaná technika primárně akrylových barev a suchých pastelů.

„Překvapil mě počet návštěvníků a v tak krásných prostorech, jako je zdejší obrazárna, jsem snad ještě nevystavovala.“ uvedla Eva Toulová.

Autorka Eva Toulová se primárně věnuje režii – do kin uvedla celovečerní tituly Šťastná, Camino na kolečkách, Jak se moří revizoři a v současné době má roztočený polohraný dokument Pěšky bez hranic a hraný Casting na lásku.

Výstavu Sedm k sedmi, jejímž kurátorem je Pavel Šmidrkal, obohatili i umělecké kabelky Jarmily Hlavové a historická blahopřání. Součástí výstavy byla i módní přehlídka, hraný básnický přednes, operní zpěv, barokní hudba a křest knihy Toulava.

Foto: Archiv E. Toulové

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.