Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví🎄 Vánoce

Věnujte originální dárek svému týmu – workshop plný zdraví!

Pomalu ale jistě se blíží konec roku, a to znamená jediné – vánoční shon za dárky. Firmy se předhání o to, jak nejoriginálněji poděkovat svým partnerům nebo klientům, ale zapomínají mnohdy na to nejdůležitější – své zaměstnance. A to jsou v podstatě lidé, kteří si vaše „díky“ zaslouží ze všech nejvíc. Dejte jim najevo, že jsou klíčovou složkou celé firemní struktury, a že jsou pro vás opravdu důležití.

Ukažte jim, že vám na jejich zdraví záleží
V každém pracovním prostředí by zejména v zimním období neměla chybět pořádná dávka vitamínů. Pokud připravíte v kuchyňce různé druhy čerstvého ovoce a teplý kotlík zázvorového čaje, zahlédnete jiskru radosti v nejedněch očích. V pochmurném období, kdy do práce člověk vstává za tmy a za tmy z ní také odchází, je to víc než třeba. Vitamínová prevence je skvělým pomocníkem v boji proti všem všudypřítomným nachlazením a chřipkám, ale jak se chránit proti něčemu vážnějšímu?

Odpovědí jsou vzdělávací workshopy od Loono – neziskové organizace, která sdružuje mladé lékaře a studenty medicíny za společným cílem – vést k prevenci. A to, že prevence dokáže zachránit nejeden život dokázali už téměř 50 příběhy. Pravidelně pořádají workshopy ve školách, festivalech a ve firmách. Nevěnují se tedy jen mladistvým, ale i vytíženým pracujícím, kteří na péči o své tělo většinou nemívají čas.

Jak workshopy probíhají?
Na workshopech se zábavným a interaktivním způsobem ukazuje, jak se o sebe správně starat a předcházet tak nejrůznějším onemocněním. Loono přistupuje ke každému individuálně a připravuje balíčky na míru každému klientovi. Vybrat si můžete z širokého portfolia preventivních workshopů zaměřených na to, co vaše zaměstnance nejvíce pálí. Díky tomu může program trvat 1 hodinu, ale i třeba celý den. Je to jen na vás.

V současné době mají tři úspěšně probíhající kampaně. Ta nejnovější z nich se týká reprodukčního zdraví – Dole dobrý, kde vás naučí, jak předcházet neplodnosti a sexuálně přenosným onemocněním, a kam zajít, když se něco takového přihodí vám nebo někomu ve vašem okolí. A protože se Loono nebojí otevírat tabuizovaná témata, diskutovat se bude i o úniku moči či poruchách erekce. Dozvíte se také zajímavé informace ohledně prevence a léčby neplodnosti. Pobavíte se i o momentálně velmi medializovaném tématu – antikoncepce.

V rámci workshopu – Sahám si na ně každý měsíc a podtitulem #prsakoule se Loono zaměřuje na prevenci rakoviny. Zde se můžete naučit za pomocí speciálních gumových modelů, jak správně a pravidelně vyšetřovat prsa a varlata, a odhalit tak případnou rakovinu zavčasu. Školitelé však neopomenou ani prevenci rakoviny kůže, děložního čípku, prostaty či střeva. Spolu s tím připomenou i všechny preventivní prohlídky. Účastníci workshopu si budou moct na speciálních gumových modelech prsou a varlat bulky také nahmatat. Tím získají představu o tom, jak taková rakovina vypadá.

A třetí kampaň s názvem Žiješ srdcem je zase o prevenci kardiovaskulárních onemocnění. Naučíte se zde, jak se správně starat o své srdce a předcházet tak infarktu a mozkové mrtvici. V praktické části pak nahlédnete dovnitř lidského těla skrze augmentovanou realitu, změříte si krevní tlak, poslechnete si tlukot vlastního srdce nebo se naučíte, jak správně poskytnout první pomoc.

Nová předsevzetí
Vyzkoušejte Loono workshop i vy a posilněte tak zdraví celého vašeho týmu. Další informace naleznete na www.loono.cz. Pokud chcete stihnout lednové či únorové termíny, je nejvyšší čas. Dejte si jedno takové malé velké firemní předsevzetí a udělejte rok 2020 rokem komplexní péče o zdraví. Vytvořte si nějakou tradici, která koreluje se zdravým životním stylem – mohou to být společné běhy, jóga nebo právě workshopy od Loono. Buďte firmou, která o své kolegy opravdu pečuje. Oni si vaší péči zaslouží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *