Make-up trendy 2020: akvarelové oči a lesk místo rtěnky

Dokonalá pleť, nevinné červenání, jemné zvlnění bohatých řas pod barevnými víčky a přirozeně výrazné obočí. Svěžest, energie, mládí – to jsou slova, jež nejvíce vyjadřovala letošní New York Fashion Week, který přináší trendy v líčení pro rok 2020.

Akvarelové oči
Na molech New York Fashion Weeku byly v hlavní roli rozhodně oči. Ty odvážnější z nás se podle stylistů v roce 2020 mohou směle pustit do neonových odstínů a zajímavých grafických tvarů. Neméně zajímavě, byť ne tak divoce, bude ale jistě působit i druhý trend – stíny nanášené jako akvarel na plátna umělců. Výsledkem by pak měla být svěží, jiskřivě průsvitná „oční malba“. Podle stylistů je zapotřebí celé víčko promyslet a stíny pak nanášet pečlivě vedenými tahy. Ovšem přetažení se bát nemusíte, protože stejně jako v akvarelové technice i tady je povoleno používat bílou na korekce.

Umělecké řasy
Zatímco na přehlídkových molech se řasy mění v umělecká díla plná blyštivých kamínků, pro běžný život se soustřeďte především na jejich délku a hustotu. Obojího nemusíte dosáhnout jen umělými zákroky zvenčí v podobě umělých řas, ale třeba séry podporujícími jejich růst.

Vyzkoušet můžete současnou revoluční novinku – boostery obsahující unikátní výtažek z trsovníku lékařského. Obsahuje ho například RefectoCil Lash&Brow Booster (koupíte ho na www.beautylash.cz za 1 890 Kč), který je 2v1, takže ho lze použít na řasy i obočí. Docílíte s ním až o 56 % delších řas, a ty budou nejen delší, ale i pružnější a zdravější. Pokud nechcete utratit za sérum tolik peněz, bude pro vás ideální volbou některé z trendy veganských sér. Veganský certifikát má například BeautyLash sérum na růst řas (koupíte na www.beautylash.cz za 740 Kč), které je bohaté na rostlinné extrakty: obsahuje účinné přírodní látky ze slunečnicového oleje, prosa, pšenice a rozmarýnu. U obou sér máte zaručen účinek, protože je vyvíjí světový odborník na růst a styling řas a obočí GWCosmetics.

Ale zpět ke stylingu: Řasy vždy ještě zvýrazněte co nejtmavší řasenkou, a pokud si alespoň na večírek dodáte odvahy, vylepšete je blyštivým kamínkem.

Výrazné obočí
Na New York Fashion Weeku jsme letos mohli vidět odvážné obočí posázené umělými řasami, které vytvářelo ptačí efekt. K takové divokosti se určitě uchylovat nemusíme, ale o tom, že obočí je stále základem make-upu, není pochyb. Nosit se bude výrazné, silné a nemusíte se bát jeho přirozený tvar ještě dotvořit. Snadno, rychle a zcela bezpečně obočí nabarvíte s veganskými barvami značky BeautyLash, které obsahují přírodní barviva z rostlin, žádné oxidanty, proto jsou mimořádně šetrné. Nerozmazávají se, jsou voděodolné a vydrží až šest týdnů. Vybrat si můžete z několika odstínů a koupíte je na www.beautylash.cz za 297 Kč. Chybí-li vám v důsledku dlouhodobého trhání obočí sem tam nějaký chloupek nebo potřebujete-li obočí malinko rozšířit, ideální je pomoct si paletkou na obočí andmetics Brow Powder Trio (koupíte na www.andmetics.cz za 390 Kč), která obsahuje tři barevné odstíny: světle, středně a tmavě hnědou. Můžete je použít jednotlivě, nebo je míchat. V sadě je i praktický aplikátor se štětečkem pro aplikaci barvy a kartáčkem pro vytvarování obočí. Tvar obočí umocníte tím, když těsně pod jeho spodní hranu nenápadně přejedete bílými stíny.

Nevinnost na líčkách
Post-obličejová záře, tak nazývají stylisté make-up, jehož základem je perfektně upravená pleť. Nikoliv však matná, ale zdravě lesklá (na patřičných místech) a jakoby šťavnatá. Trendem budou lehounké make-upy, bronzery a jemňounký nádech simulující nevinné červenání. To je rozhodně in a směle mu můžete dát v roce 2029 přednost i před jinak oblíbeným bronzerem. Stylisté na New York Fashion Weeku použili načervenalou i na lícní kosti a lehce jí přejeli dále po tvářích až nahoru kolem očí, čímž docílili dramatického efektu.

Novou rtěnkou bude lesk!
Na přehlídkách New York Fashion Weeku se opět objevily výrazné červené rty, rubínové, šarlatové i tmavě ametystové. Podle stylistů se ale novou rtěnkou roku 2020 stanou kvalitní balzámy na rty a in bude přirozený lesk.

Zdánlivě rozcuchané vlasy
Tenhle trend potěší každou ženu, která ráno bojuje s časem. Hitem totiž bude chaotický, rozcuchaný účes, případně nedbalé ohony a copy.

Zdroj a foto: www.pohodarky.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.