Odborník radí: Jak na vysněné břicho – tipy pro perfektní „sixpack“!

V dalším díle seriálu správného cvičení se zaměříme na základní cviky pro perfektní břišní svalstvo. Jednoduché a efektivní cvičení sestavené Sabinou Vašákovou, osobní trenérkou Form Factory, zvládne opravdu každý. Takzvaný ,,SixPack,, máme většinou všichni, jen je schovaný pod vrstvou tuku na našem břiše. Než přejdeme na samostatný trénink, řekneme si něco málo ke správné výživě.

Alfou a Omegou našeho úspěchu je kalorický deficit, kterého lze docílit správným nastavením poměru makroživin (bílkoviny, sacharidy, tuky). Tyto makroživiny obsahují jednotlivé potraviny. Abychom dosáhli kalorického deficitu musíme za den vydat více energie, než přijmeme ve stravě. Ve svém jídelníčku musíme snížit energetický příjem, bez toho nemůžeme redukovat tělesný tuk.

ZKRACOVAČKA S KOLENY V PRAVÉM ÚHLU
PROVEDENÍ: Ležíme na zemi na zádech, nohy máme zvednuté do pravého úhlu. Ruce mírně opíráme o spánky. Začneme mírně kulatit záda a s pohybem vzhůru zvedáme hlavu, ramena a lopatky ze země. Stejným pohybem se vracíme zpět do výchozí pozice.

PLANK
Plank je jedním z nejideálnějším cvikem na břicho, protože u tohoto cviku zapojujeme celý střed těla a můžeme ho provádět v několika variantách! Hlavním benefitem tohoto cviku je i posílené svalů okolo páteře, čímž získáme lepší postoj těla a zmírníme bolest zad. POZOR NA ČASTÉ CHYBY: explicitně překlopená pánev (výrazně vystrčený zadek), propadlá ramena, záklon v hlavě, vystrčené lopatky a neaktivované bříško.

ROTAČNÍ CVIK S PŘÍTAHY KOLEN
Tímto cvikem posíláme výhradně šikmé břišní svalstvo. PROVEDENÍ: Výchozí pozice je v leže na zádech. Snažíme se dotýkat se kolena a lokte v rotaci vždy opačné strany.

POKLÁDÁNÍ NOHOU V LEŽE
PROVEDENÍ: Výchozí pozice je v leže na zádech s nohami nataženými vzhůru. Pomalým a plynulým pohybem pokládáme nohy mírně nad zem a vracíme zpět. Dbejme na přilepená záda na zemi po celou dobu provedení cviku.

PŘÍTAHY KOLEN VE VISU
PROVEDENÍ: Výchozí pozice je z visu na hrazdě. Kontrakcí břišních svalů přitahujeme nohy k hrudníku a pouštíme zpět. Pohyb se snažíme provádět pomalu a plynule.

Doufám, že mi dáte všichni za pravdu, že vyrýsované a hezké bříško není jen o tom dělat tisíce sklapovaček denně, ale i o zdravé vyvážené stravě a vhodné aerobní aktivitě.

Více o osobní trenérce Sabině Vašákové na https://www.formfactory.cz/personal/sabina-vasakova/

Zdroj a foto: Form Factory

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.