Romantickou minimalistku Lucii Komárkovou inspiruje les

Česká designérka Lucie Komárková vdechuje svým minimalistickým návrhům romantickou duši. Její tvorba stojí na základech dokonalého řemeslného zpracování a použití kvalitních materiálů. Inspirací pro novou kolekci jí byl les, a proto se nese v přírodních tónech, v barvách jehličí, smůly, jílu a mlhy. Vybarvena je do tmavě zelené, rezavé a černé. Produkty Lucie Komárkové jsou k zhlédnutí i zakoupení v Kvartýr shop&studio na adrese U Vodárny 4 na Vinohradech.

Značka Lucie Komárkové je typická výběrem kvalitních přírodních materiálů. Filosofií brandu je podpora lokálních dodavatelů, a proto od nich odebírá nejen vlnu, bavlněnou košilovinu a len, ale také knoflíky, nitě či zipy. Například hedvábí a některé vlněné materiály pak dováží z dalších zemí EU. „Víme, z čeho šijeme, a i kde šijeme. Vše vzniká v České republice s využitím těch nejkvalitnějších zdrojů,“ popisuje sama designérka Lucie Komárková. Její kolekce vznikají pouze v malých sériích, což návrhářce umožňuje věnovat každému kousku tu největší péči. „Jsme zastánci slow fashion, a proto se snažíme minimalizovat skladové zásoby. To vede k tomu, že velkou část produktů vyrábíme, až po objednání od našich klientek. Umožňuje nám to fungovat s ohledem na udržitelnost,“ doplňuje česká návrhářka.

V nové kolekci podzim-zima 19/20 zpracovává Lucie Komárková téma les. Její modely dýchají atmosférou velkého jehličnatého lesa za podzimního deště. S jeho vláhou, nezaměnitelnými barevnými valéry a všudypřítomným mírem. Ticho, klid a vůně podhoubí, přesně tak promlouvají Luciiny návrhy ke svým zákaznicím. Lucie Komárková je pověstná svou vášní pro košilovinu a košilové šaty, tudíž se stávají dominantním prvkem i v této kolekci. Jako již tradičně všechny modely jsou maximálně nositelné, okořeněné špetkou nostalgie a umožňující svým majitelkám obklopit se hravou barevností.

Ceny: Kabát cihlový 10900CZK, Košilové šaty bílé (svatební) 5990CZK, Košilové šaty 4490 CZK.

Více o tvorbě Lucie Komárkové zjistíte v Kvartýr shop & studio či na http://luciekomarkova.com/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.