Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Chcete netradiční zážitek? Nenechte si utéct večerní prohlídky na Zámku Žďár nad Sázavou!

Dobová hudba, bohaté kostýmy, či vůně a chutě barokní kuchyně aneb „Kouzlo barokního zámku“. Tak se nazývá večerní prohlídka plná hraných scén, díky níž nahlédnete do doby 17. a 18. století. Okusit tak baroko na vlastní kůži můžete v pátek 7. a sobotu 8. února na Zámku Žďár nad Sázavou.

Téměř všechny hrané scény se odehrávají v interiérech zámku. Podíváte se i do prostor, které nejsou běžně přístupné. „Nahlédnete například pod pokličku zámeckého kuchaře, do dámského salonku nebo si vychutnáte živou barokní hudbu,“ upřesňuje Martina Schutová, hlavní organizátorka prohlídek. Součástí prohlídky bude také návštěva výstavy Umění baroka ze sbírek Národní galerie v Praze.

Prohlídky začínají každou půlhodinu od 16:00 do 21:30 a místo na nich je vzhledem k velkému zájmu třeba předem rezervovat na https://www.zamekzdar.cz/akce/vecerni-prohlidky-2020/. Po oba prohlídkové dny bude do nočních hodin otevřena také zámecká kavárna s tematickou nabídkou občerstvení, dárkový obchůdek, interaktivní výstava pro rodiny s dětmi „Včela – cesta do včelího města,“ ale také multimediální zážitkové Muzeum nové generace, jehož celé druhé patro je věnováno právě barevnému světu baroka.

Zámek Žďár nad Sázavou
Areál zámku, bývalý cisterciácký klášter ze 13. století, prošel do dnešních dob velkými přeměnami. Přilehlá zámecká panství (lesy a rybníky) dodnes spravuje nynější majitel zámku, rodina Kinských. Dnes zámek nabízí spoustu zajímavých expozic, výstav, kulturních akcí. V areálu nalezete také zámeckou kavárnu, obchod se suvenýry či ubytování v zámecké věži.

Zdroj a foto: www.zamekzdar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *