Víme, co spolu mají společného slavný DJ BoBo a krásná Češka Kate Matl!

Slavný švýcarský DJ, popový hudebník, zpěvák a tanečník DJ BoBo se dal dohromady s českou zpěvačkou a tanečnicí Kateřinou Mátlovou, která je známá taky jako Kate Matl, a které se občas přezdívá „česká Madonna“. Co spolu chystají a proč se ´tajně´ setkávají?

DJ BoBo navštívil před pár dny Česko poměrně v utajení. Důvodem je chystané a velkolepé představení, které se uskuteční v květnu v Praze.

„Máme před sebou v pražských Holešovicích, konkrétně 23. května koncert s názvem „90s Explosion open-air festival Praha 2020“. Jde o největší devadesátkový festival v ČR! Nesmírně se těším, protože domácí publikum je pro mě velmi osobní. Jsem zpěvačkou u DJ BoBa již pátým rokem a zpívat ve vyprodaných halách a arénách po jeho boku je neskutečný zážitek,“ říká krásná, štíhlá zpěvačka, tanečnice ale i modelka.

Kdekoho asi napadne, jak se stalo, že se blonďatá kráska z Čech a ostřílený a slavný hudebník a zpěvák ze Švýcarska dají pracovně dohromady? „Absolvovala jsem konkurz 900 účastníků nejprve v Kölnu a následně v Berlíně, z kterého jsme postoupily dvě. Jedna tanečnice z Německa a já jako zpěvačka. 

Zpočátku jsem byla vybrána pouze pro tour jménem Circus. Až později přišla nabídka dlouhodobé spolupráce a stala jsem se jednou z hlavních zpěvaček vedle jeho ženy Nancy,“ prozradila počátky spolupráce Matl, která před lety vystupovala i po boku tanečníka Filipa Jankoviče a české publikum jí dobře zná.

Kate s DJ BoBo vystupuje v podstatě ve všech hlavních sólových písních, které zná publikum dobře i z let minulých, jako jsou Everybody, Vampires are alive, Freedom, Take me higher a další…

Spolu vystupují po celém světě. „Každý druhý rok máme velké halové turné po celém Německu, které je vždy vyprodané. V posledních letech jsme měli velké koncerty i v jižní Americe. Skandinávie je pak dalším hudebním trhem s početnou základnou fanoušků, kam se rádi vracíme,“ podotkla zpěvačka.

ROZHOVOR s Kate Matl:
Před nějakou dobou byl DJ BoBo tajně v Praze, a dokonce trávil čas především s vámi. Co bylo tím důvodem?
Jde o speciální velký koncert, který se chystá na toto jaro v Praze. Důvody byly ryze pracovní a přátelské (smích).

Jak se připravujete a těšíte se na tento event?
Nesmírně se těším, protože domácí publikum je pro mne velmi osobní. Jsem jeho zpěvačkou již pátým rokem a zpívat ve vyprodaných halách a arénách po jeho boku je neskutečný zážitek.

Jak jste se vlastně dali dohromady?
Absolvovala jsem konkurz 900 účastníků nejprve v Kölnu a následně v Berlíně, ze kterého jsme postoupily dvě. Jedna tanečnice z Německa a já jako zpěvačka. Zpočátku jsem byla vybrána pouze pro tour jménem Circus. Až později přišla nabídka dlouhodobé spolupráce a stala jsem se jednou z hlavních zpěvaček vedle jeho ženy Nancy.

V jakých písních Vás tedy můžeme vidět a slyšet?
Vlastně více či méně ve všech, ale mezi ty hlavní sólové patří třeba píseň Everybody, Vampires are alive, Freedom, Take me higher…

Kde všude vystupujete?
Po celém světě. Každý druhý rok máme velké halové turné po celém Německu, které je vždy vyprodané. V posledních letech jsme měli velké koncerty i v jižní Americe a Skandinávie je dalším hudebním trhem s početnou základnou fanoušků, kam se rádi vracíme.

Není tajemstvím, že téměř každý nový rok otevíráte s DJ BoBo velkolepým vystoupením. Kde to bylo tentokrát?
Letos to bylo v hlavní silvestrovské show pro polskou televizi s rekordní sledovaností 3 a půl milionu diváků a čtyřiceti tisíci fanoušky pod pódiem.

Už pár let otevírají společně Nový rok vystoupením. Letos to bylo v hlavní silvestrovské show pro polskou televizi s rekordní sledovaností 3,5 milionu diváků a s 40 000 fanoušky pod pódiem. Pro Kate Matl, DJ BoBa i další to byl prý neskutečný zážitek.

Vstupenky na největší „devadesátkový“ festival v ČR s názvem 90s Explosion open-air festival Praha 2020 si zájemci mohou koupit i on-line zde: https://www.ticketstream.cz/akce/90s-explosion-open-air-festival-praha-2020-nejvetsi-90s-festival-v-cr-126261

Foto: archiv K. Matl a DJ BoBo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.