Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Sport

Trenérka radí: Jak si vypracovat krásné paže?

Tento článek je určen spíše ženám, ale i většina mužů těžké činky k životu prostě potřebuje! To vám samozřejmě, naši drazí muži, nezakazuje tento trénink také vyzkoušet. Alespoň poznáte, že cvičení s vlastní vahou nebo vlastní zátěží není taková sranda jak to vypadá! Každý cvik provádíme po 10 – 12 opakování ve 3-4 sériích.

1) TRICEPSOVÉ DIPY 
Tento cvik provádíme s oporou o lavičku, doma můžete využít třeba židli nebo křeslo.
PROVEDENÍ: Rukama se opřeme o lavičku (úchop je široký tak, jak jsou naše ramena). Odtud celé tělo spouštíme ohnutím paží v loktech, podle našeho rozsahu, co nejníže dolu. Po celou dobu cviku tlačíme lokty vzad, nikoliv do stran. Pro ztížení cviku si můžeme natáhnout nohy nebo na sebe položit nějaké závaží.

2) KLIK – Lepší kvalita než kvantita
Nestyďte se začínat s klikem na kolenou. Často se pak stává, že je klik prováděn špatně, i když to tak nemusí vypadat a můžeme si myslet, že je to tak správně. Nohy máme na šíři naší pánve. Dlaně umístíme přímo pod ramena. Pánev máme v neutrálním postavení – neprohýbáme se v oblasti pánve. Stabilní lopatky – jako kdybychom je měli přilepené k hrudníku. Zpevníme celé tělo, hlavu máme v prodloužení páteře. Při pohybu vzhůru lokty nezamykáme.

3) TLAK NA RAMENA
Pokud nemáte doma jednoručky můžete tento cvik provádět s lahvemi naplněnými vodou. Kontrakcí ramenního svalu vytlačujeme činky vzhůru a vracíme zpět. Dáme si pozor na dobře zvolenou zátěž a nevysouvání loktů vpřed.

4) BICEPSOVÝ ZDVIH
Činky uchopíme podhmatem přibližně na šíři ramen, aby paže byly přímo podél těla. Je možné zvolit mírně širší úchop, který zatížení více přenese na krátkou hlavu dvojhlavého svalu pažního. Pokud zvolíme užší úchop, zatížíme více dlouhou hlavu bicepsu. Zaujmeme stabilní postoj, zpevníme střed těla a s výdechem zvedáme činku z propnutých paží až do plné kontrakce bicepsu.

5) PŘEDPAŽOVÁNÍ
S jednoručkami předpažujeme zhruba do úrovně ramen. Držíme vzpřímený postoj, paže jsou mírně pokrčené v lokti. Pohyb provádíme pomalu, procítěně.

Věříme, že si tyto cviky užijete a budete mít paže podle svých představ. Více o osobní trenérce Sabině Vašákové na https://www.formfactory.cz/personal/sabina-vasakova/

Zdroj a foto: Form Factory

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *