V boji s akné vítězí kyseliny mandlová, salicylová a hyaluronová

Mezi látky, které už několik let pomáhají úspěšně bojovat s nepříjemným kožním projevem zvaným akné, patří i některé kyseliny. Které to jsou a jak účinkují, nám vysvětlila inženýrka chemie, lektorka rekvalifikačních kurzů a hlavní školitelka kosmetické značky Essenté Klaudia Nawaisehová.

Akné, odborně acne vulgaris, postihuje muže i ženy všech věkových kategorií. Jedná se o zánět mazových žlázek, které se ucpou, takže se kožní maz nemůže přirozenou cestou dostat ven, a vznikne zánět. Jednou z příčin vzniku zánětu bývá pomnožení bakterie z rodu Propionibacterium Acnes. Boj s ní může být komplikovaný a zdlouhavý. Účinnou moderní zbraň představují přípravky s obsahem některých kyselin.

„Současné kosmetické přípravky obsahují stále účinnější látky s širokým spektrem působení. Patří mezi ně například ty s obsahem kyseliny mandlové, salicylové a hyaluronové,“ informuje Klaudia Nawaisehová, hlavní školitelka kosmetické značky Essenté, která je vystudovanou inženýrkou chemie, a jak sama říká, odborné znalosti a zkušenosti z tohoto oboru jsou pro ni velkým přínosem i v současné profesi kosmetičky.

Šikovné kyseliny
Pravidlem číslo jedna při péči o aknózní pleť je čistota. Proto by mělo být samozřejmostí pravidelné čištění pleti kvalitními přípravky, a to 2x denně – večer před spaním, kdy po pečlivém odlíčení pleť ještě důkladně vyčistíme, a ráno po probuzení, protože i během noci se pleť zanáší zbytky zrohovatělé kůže, kožního mazu a potu.

„Moderní přípravky dokážou pleť účinně a šetrně vyčistit, přitom v ní však zachovají potřebnou vlhkost. To byl právě problém dříve používané a příliš agresivní kosmetiky proti akné, která pleť nadměrně vysušovala,“ říká Klaudia Nawaisehová s tím, že už několik let představují vítanou pomoc hlavně kyseliny. Například kyselina mandlová (patří mezi tzv. AHA kyseliny), kterou obsahuje velmi účinný čisticí gel Essenté Čisticí gel s AHA kyselinami 3%. Efektivně odstraní odumřelé buňky a nečistoty přítomné v pleti a zároveň působí proti bakteriím Propionibacterium Acnes. Pleť je po použití přípravku s 3% kyselinou mandlovou hebká, není vysušená a je připravená přijmout další účinné látky.

„Také kyselina salicylová je jedinečná svojí schopností naředit kožní maz, a tím uvolnit mazovou žlázu. Za revoluční považuji například přípravek Essenté Aktivní booster při akné, který obsahuje kyselinu salicylovou ve správném poměru s dalšími účinnými látkami. Toto koncentrované sérum stimuluje buněčnou aktivitu, viditelně zlepšuje strukturu pleti a ničí zánětlivé procesy již v samém zárodku. Další účinnou látkou tohoto séra je pak Seboclear DB – aktivní látka, která předchází tvorbě a množení bakterií v pokožce,“ vysvětluje Klaudia Nawaisehová a připomíná, že aknózní pleť mívá také často problém s tím, že na některých místech je pokožka přemaštěná, a na jiných naopak přesušená. Proto je důležité nezapomínat na potřebnou hydrataci. Tu dokáže spolehlivě zajistit další kyselina, a sice kyselina hyaluronová, kterou kvalitní přípravky většinou obsahují.

Základem trvalého úspěchu při boji s nepříjemným kožním onemocněním akné jsou samozřejmě pravidelné návštěvy u kosmetičky, která pleť odborně vyčistí a ošetří. Pokud se však jedná o vážnější projevy, jako jsou bolestivá zanícená ložiska na velké části obličeje, doporučuje Klaudia Nawaisehová ještě před návštěvou kosmetického salonu nejprve navštívit dermatologa, který doporučí odpovídající léčbu.

Vhodná péče při akné: ESSENTÉ Set pro intenzivní péči při akné
Set pro intenzivní péči při akné je zaměřen na projevy akné v akutní fázi, působí proti bakteriím rodu Propionibacterium Acnes. Problematické oblasti ihned zklidní a pomůže s obnovou běžných funkcí kůže. Vhodný pro problematickou, aknózní pleť. Set obsahuje 3 přípravky: ESSENTÉ Čisticí gel s AHA kyselinami 3% 100 ml, ESSENTÉ Zklidňující krém 50 ml a ESSENTÉ Aktivní booster při akné 50 ml. ESSENTÉ.  Set pro intenzivní péči při akné koupíte na www.essente.cz za doporučenou cenu 1 810 Kč.

ESSENTÉ Čisticí gel s AHA kyselinami 3%
Čisticí gel s vyšším obsahem AHA kyselin je perfektním začátkem správné péče o problematickou a aknózní pokožku. Kyselina mandlová, obsažená v produktu, odstraňuje odumřelé buňky, čímž pomáhá uvolnit ucpané póry, a předcházet tak tvorbě zánětů. Seboclear DB efektivně odstraňuje existující nečistoty v pleti a optimalizuje vzhled pokožky. Čisticí gel snižuje tvorbu kožního mazu, podporuje přirozené obranné mechanismy pokožky a chrání před dehydratací. Přípravek nezanechává pocit pnutí a optimálně připravuje pleť na další ošetření.

ESSENTÉ Zklidňující krém
Lehký a rychle se vstřebávající krém je určen pro problematickou a k akné náchylnou pleť jako účinná prevence zánětlivých projevů. Problematické oblasti ihned zklidňuje, intenzivně hydratuje vysušenou pleť, pomáhá s obnovou běžných funkcí pokožky. Reguluje nadměrnou tvorbu kožního mazu a zmatňuje pleť. Viditelně zlepšuje strukturu pleti. Velmi dobře je snášen i atopickou pokožkou.

ESSENTÉ Aktivní booster při akné
Aktivní, vysoce koncentrovaný booster přináší rychle viditelné výsledky. Lehký a rychle se vstřebávající booster je určen pro problematickou a k akné náchylnou pleť. Zánětlivé procesy ničí již v zárodku. Problematické oblasti ihned zklidní a pomůže s obnovou běžných funkcí kůže. Reguluje tvorbu kožního mazu a podporuje regeneraci pleti. Velmi dobře se vstřebává, nezanechává na pokožce mastný film. Booster je vhodný k lokální aplikaci na místa postižená akné či podobnými zánětlivými projevy.

Kdo je Klaudia Nawaisehová?
Oborem v oblasti krásy a zdraví se zabývá již od roku 1999. Je také od roku 2007 lektorkou rekvalifikačních kurzů Kosmetické služby, Masáže, Permanentní make-up, Manikúra a pedikúra. Za svou, nyní už 20letou, praxi kosmetičky vyzkoušela desítky značek, ale Essenté ji zcela oslnilo. Původní profesí inženýrku chemie zaujalo nejen kvalitní složení této kosmetiky, ale zejména její pozitivní účinky na pleť. I proto se stala hlavní školitelkou Essenté a dnes se s ní můžete setkat na školeních po celé České republice.

Zdroj a foto: www.essente.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.