Co s dětmi doma? Připravte se na Velikonoce!

Školy jsou zavřené a děti doma jen sedí na mobilu nebo hrají počítačové hry? Nenechte je zakrnět a připravte aktivity, kterými je zabavíte. Promyslete denní řád tak, aby odpovídal jejich běžným aktivitám. Ráno je můžete nechat vypracovat úlohy ze školních pracovních sešitů, počítat příklady nebo připravit referát či poster na téma, které je baví.

To ale samy nezvládnou celý den, vyčleňte si tak čas, kdy se jim budete věnovat. Berte to jako příležitost ke stmelení. Zabavit sebe i děti tak můžete třeba pečením roztomilých velikonočních perníčků! Tím podpoříte dětskou kreativitu a zároveň budete mít nachystáno, až dorazí hladoví koledníci.

RECEPT NA VELIKONOČNÍ PERNÍČKY
Doba přípravy: 1 hodina

Suroviny:
140 g moučkového cukru
400 g hladké mouky
2 lžíce medu
100 g másla
2 vejce
1 lžička jedlé sody
2 lžičky perníkového koření
Královská glazura FunCakes z dortisimo.cz

Příprava perníčků:
V misce rozpustíme tuk s medem, přimícháme celá vajíčka, a nakonec sypké ingredience. Děti mohou odvažovat suroviny i míchat těsto. To pak nechte několik hodin odležet. Z odleželého těsta společně vyválejte 3–5 mm silný plát a pomocí vykrajovátek vykrajujte perníčky ve tvaru mrkve, kuřátek, králíčků a kytiček. Můžete přihodit i další tvary, které se budou dětem líbit. Vykrájené perníčky dejte péct do předehřáté trouby na 170°C dokud nebudou perníčky mírně růžové. Pro dosažení lesklého povrchu potřete ještě horké perníčky rozšlehaným vajíčkem.

Zdobení:
Teď přichází na řadu ta nejzábavnější část jakéhokoliv pečení perníčků. Jejich nazdobení. Můžete připravit pár vlastnoručních předloh nebo si najít online ukázku zdobení, ale také jim můžete dát úplnou volnost a nechat je popustit uzdu fantazie. Perníčky ozdobte buď cukrovou polevou z bílků nebo královskou glazurou, což je hotová poleva, která se jen vyšlehá s troškou vody a je tak jednoduchou alternativou, kterou děti zvládnou připravit úplně samy. Pro dosažení veselých velikonočních perníčků si polevu či královskou glazuru rozdělte na několik částí a do každé zašlehejte jinou barvu – žlutá, zelená, oranžová, růžová a jedna porce zůstane čistě bílá na zajíčka a dozdobení zbylých perníčků.

Olga Ceralová, cukrářka z Dortisimo.cz radí:
Perníčky z tohoto receptu jsou světlejší, pokud byste je ale chtěli mít o něco tmavší, stačí přidat lžíci kakaa.

Tip: Královská glazura FunCakes z Dortisimo.cz
K přípravě glazury stačí do směsi pouze přidat vodu. Glazura zcela vytvrdne a je tedy vhodná na zdobení dortů, perníčků a sušenek. Cena: 89 Kč. Obsah: 450 g.

Zdroj a foto: www.dortisimo.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.