Kokosovo-čokoládové velikonoční fit muffiny

Upečete si velikonoční muffiny, které si zamilují, jak maminky díky absenci cukru a mouky, tak děti nejen pro ta veselá barevná vajíčka. 

Doba přípravy: 45 minut
Počet porcí: 10 ks

Suroviny na těsto:
60 g rýžové mouky
20 g pohankové mouky
10 g kokosu
10 g kokosového oleje
2 vejce
1 banán
2 lžičky prášku do pečiva
60 g hořké čokolády

Suroviny na dozdobení:
100 ml rostlinného mléka
300 g silken tofu
10 ml datlového sirupu
5 g hořkého kakaa
200 g hořké čokolády
100 g mandlí v barevné krustě z Dortisimo.cz

Postup:
Začneme přípravou těsta. Veškeré suroviny kromě čokolády smícháme dohromady a umixujeme. Čokoládu rozdělíme na dvě části. 20 g umixujeme spolu s ostatními surovinami a 4 g nalámeme na drobné kousky a zapracujeme do hotového těsta vařečkou. Těsto nalijeme do košíčků na muffiny a pečeme v předehřáté troubě při 180°C cca 15 minut. Zda je hotové zkontrolujeme vpíchnutím špejle.

Příprava krému:
Než se muffiny upečou, připravíme si krém. Začněte rozpuštěním hořké čokolády ve vodní lázni. Mezitím vložte všechny ostatní ingredience kromě mandlí do mixerů a rozmixujte do hladka. Rozpuštěnou čokoládu nechte lehce vychladnout a poté důkladně zapracujte do připraveného krému. Před použitím nechte alespoň hodinu odpočívat v lednici. Hotové muffiny nazdobte krémem a na vrch položte několik mandlí v barevné krustě.

TIP – Mandle v barevné krustě
Přichystejte pro rodinu velikonoční překvapení. Dozdobte dezert barevnými vajíčky! Rozzáří dětské tváře a navíc jsou o něco zdravější, než ta sladká čokoládová. Mandle jsou totiž bohatým zdrojem vlákniny a minerálů. Cena: 41 Kč

Zdroj a foto: www.dortisimo.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.