Zvýšenou teplotu návštěvníků Nemocnice Na Homolce zachytí nová termovizní kamera Hikvision

Společnost Hikvision Czech nabídla Nemocnici Na Homolce k využití termografickou kameru, která dokáže měřit tělesnou teplotu s přesností 0,5 stupně Celsia až u 15 osob v záběru. Do zkušebního provozu nainstalovala společnost kameru v prostorách hlavního vchodu do nemocnice včera ve večerních hodinách. Ostrý provoz je plánován na začátek příštího týdne, tj. od 6. dubna.

„Termovizní kamery dokážou s vysokou přesností změřit teplotu na vzdálenost až devíti metrů a detekovat zvýšenou tělesnou teplotu. Právě ta je jedním z indikátorů onemocnění Covid 19. Poskytnout vysokokapacitní kameru a potřebné vybavení do jedné z nejvýznamnějších pražských nemocnic nám dává smysl a budeme rádi, pokud nemocnice vyhodnotí její instalaci jako přínosnou,“ říká Milan Mareš ze společnosti Hikvision, předního výrobce a prodejce kamerových systémů.

„Tento chytrý bezkontaktní screening tělesné teploty by nám mohl pomoci odhalit rizikové pacienty ještě před tím, než vstoupí do nemocnice, což by zvýšilo bezpečí našeho personálu i ostatních pacientů. My teď zahájíme zkušební provoz a uvidíme, jak se nám zařízení osvědčí. V každém případě děkuji společnosti Hikvision, která nám termokameru darovala,“ řekl ředitel Nemocnice Na Homolce Petr Polouček.

Termografické kamery umožňují detekování zvýšené tělesné teploty v reálném čase s vysokou přesností na 0,5⁰C. Doporučená vzdálenost je dle typu kamery od 1 do 9 metrů. V případě kamery DS-2TD2636B-15/P, která je instalována v Nemocnici Na Homolce, je možné provádět plošnou kontrolu 10 – 15 pohybujících se osob současně bez nutnosti fyzického kontaktu. Naměřená teplota se ihned zobrazí na displeji, v případě, že kamera rozpozná osobu se zvýšenou teplotou, spustí se alarm na nahrávacím zařízení. Kamery jsou vybaveny inteligentní funkcí pro rozpoznání lidského těla a dokážou tak eliminovat falešné poplachy způsobené jinými zdroji tepla.

Zdroj: Hikvision

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.