V Lázních Luhačovice zrelaxujete tělo i duši

Už jste se někdy koupali ve zlaté vaně? Pokud ne, tento zážitek na vás čeká v Jurkovičově domě v Luhačovicích, a to navíc v rámci běžné lázeňské procedury v podobě uhličité koupele. Díky jejím zlatým odleskům ovšem budete mít pocit, že jste se právě ponořili do bublinek pravého šampaňského!

„Van bylo původně osmdesát a z tohoto počtu se i téměř všechny dochovaly. Nicméně pouze dvě v zachovalém stavu, a z toho jedna dokonce natolik, že i po více jak sto letech slouží v rámci běžného provozu hostům stejně jako na začátku minulého století,“ uvádí MUDr. Eduard Bláha, generální ředitel společnosti Lázně Luhačovice, a. s. Vany navrhl architekt Dušan Jurkovič a podobně lze nejen v balneoprovozu Jurkovičova domu obdivovat i jeho původní vyřezávaný nábytek a celou řadu dalších funkčních prvků mobiliáře jako například originální lehátka, věšáky, židle či toaletky se zrcadlem.

TIP: S atmosférou První republiky
Propadnout kouzlu léčivých koupelí ve zlaté vaně s prvorepublikovou atmosférou je zkrátka snadné! Výhodou je, že ani ten, kdo zrovna nemá od zdravotní pojišťovny schválený nárok na lázně, nemusí věšet hlavu. Jurkovičův dům je možné užít si i jako samoplátce a koneckonců – dovedete si představit lepší vánoční dárek než darovat kousek zdraví a noblesního odpočinku?

S elegancí labutího těla…
Výjimečná elegance přírody, kompaktní linie inspirovaná ladným tvarem labutího těla i originální propojení madla a pítka, tak jednoduše se dá popsat nový designový lázeňský pohárek Černá labuť. „O černé variantě jsme uvažovali v podstatě ihned po představení pohárku Bílá labuť v loňském roce. Ve společnosti bílých předchůdkyní totiž může černá varianta vyniknout do posledního detailu,“ vysvětluje Ing. Jiří Dědek, výkonný ředitel akciové společnosti Lázně Luhačovice. Autorem je zkušený český designer Daniel Piršč, jehož návrh postoupil do finále designerské soutěže Lázní Luhačovice, a. s. o nejkrásnější lázeňský pohárek a získal největší přízeň veřejnosti. „Motiv labutě k Luhačovicím zkrátka patří, obdobný motiv byl totiž inspirací i pro dvorního architekta Luhačovic Dušana Jurkoviče, který plastiky labutí použil na hlavní vstupy dnešního hotelu Jurkovičův dům,“ dodává Ing. Jiří Dědek. Černý pohárek je na českém trhu navíc zcela výjimečný stejně jako černá labuť v přírodě. Vyrobený je proto pouze v limitovaném množství a k dostání je jen na recepcích hotelů a v obchůdcích akciové společnosti Lázně Luhačovice.

Už zase ten kašel!
Trápí vaše dítě často kašel a už zase má předepsaná další antibiotika…? S běžným kašlem si dítě i rodiče nějak vždy poradí, ale co když trvá už více jak tři, čtyři týdny a ne a ne se ho zbavit? Nevěšte hlavu a zeptejte se svého lékaře na lázně, které dítěti s chronickým onemocněním mohou pomoci!

Kašel patří k nejčastějším příznakům onemocnění dýchacího ústrojí. Vážnost infekce samozřejmě musí posoudit ošetřující lékař dítěte nebo odborný lékař, který také vyloučí i jiné příčiny dlouhotrvajícího kašle jako například vdechnutí cizího tělesa. Nicméně pokud dítě v kuse prokašle zimu, jaro, nezabírá ani opakovaná antibiotická léčba a lékař už neví, jak mu pomoci, jsou velmi účinným řešením právě lázně, které u chronických onemocnění pomohou stav stabilizovat,“ uvádí MUDr. Jana Rydlová, ředitelka dětských léčeben Lázní Luhačovice, a. s. Výhodou navíc je, že lázeňská léčba představuje léčení přírodní cestou, tedy bez léků, což je po sérii antibiotik vítanou změnou pro organismus. „U nás děti léčíme vodou z pramenů Vincentka a Nová Janovka, která má vysoký obsah minerálních látek a oxidu uhličitého, a která dětem s dýchacími obtížemi pomáhá rozpouštět hleny, a tím snadněji odkašlávat,“ uvádí MUDr. Jana Rydlová z Lázní Luhačovice.

TIP: Do lázní mohou malí i skoro dospělí…
I vaše malé batole může do lázní! V České republice mohou být k lázeňské léčbě přijaty děti už od roku a půl, přičemž s sebou musí mít doprovod, a to až do věku šesti let. „Důležité je, že doprovod dochází s dítětem i na všechny procedury a učí se, jak se o nemocné dítě starat následně v domácím prostředí, to je také důvod, proč pojišťovna ve většině případů hradí i jeho pobyt,“ dodává MUDr. Jana Rydlová z Lázní Luhačovice, a.s. Lázně jsou ale samozřejmě zařízené i na starší děti bez doprovodu. Takže co příště? Už bez kašle!

Lázně Luhačovice, a.s.
Společnost Lázně Luhačovice, a. s. patří mezi největší lázeňská zařízení České republiky a je hlavním profilovým zdravotnickým zařízením v oblasti léčby dýchacích cest u dospělých a dětí od jednoho a půl roku. Společnost navazuje na více než stoletou tradici luhačovického lázeňství a díky profesionálnímu přístupu dnes využívá nejmodernější léčebné a rehabilitační metody v kombinaci s přírodními zdroji minerálních vod, které jsou označovány za jedny z nejúčinnějších v Evropě. V současné době spravuje deset ze třinácti přírodních léčivých pramenů dostupných na území Luhačovic (v čele s nejznámější Vincentkou). Za jejich účinky v rámci léčebných, relaxačních i wellness pobytů ročně přijede do luhačovického lázeňského areálu více než třicet tisíc hostů.

Zdroj a foto: www.lazneluhacovice.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.