Odborník radí: Jak na škodlivé modré záření?

Optiscont je internetový obchod i síť kamenných prodejen po celé České republice, kde vám zkušené optometristky proměří zrak a poradí, který typ brýlí nebo čoček je pro vás ten nejvhodnější. V široké nabídce brýlových obrouček najdete ty levnější s doživotní zárukou, až po značkové madely.

V současné době, kdy trávíme hodně času před obrazovkami počítačů, tabletů a telefonů, přichází Optiscont s tipem, jak ochránit náš zrak před škodlivým modrým zářením. Modré světlo je součástí slunečního světla, umíme ho přijímat a jeho množství ovlivňuje tvorbu hormonů v našem těle. Ráno naše tělo probouzí a se západem slunce, kdy se jeho intenzita zmenšuje, tělo začne přirozeně produkovat spánkový hormon melatonin a připravovat nás k odpočinku. Problém nastává, když je modrého světla příliš. Přetěžujeme náš zrak, oči i celé tělo jsou unavenější, máme narušený biorytmus. Nadmíra modrého světla způsobuje poruchy spánku a oslabuje imunitní systém. Poslední studie také prokázaly neblahý vliv modrého světla na buňky sítnice, kterým se zkracuje životnost a zrak nám tak rychleji stárne.

Spolehlivou ochranu před škodlivým modrým zářením zajišťuje povrchová úprava brýlových skel Blue Control. Pracujete-li často na počítači, koukáte do tabletu nebo telefonu, pak vám Optiscont doporučuje nosit brýle s touto úpravou a to i v případě, že zatím žádné dioptrické brýle nepotřebujete. To samé platí i pro vaše děti. Chraňme si náš nejcenněší smysl, zrak. Cena brýlí s úpravou skel Blue Control se odvíjí podle typu obrouček a vybrané čočky.

Zdroj a foto: www.optiscont.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *