Nekonečná skelná vlákna a modulární systémy představují budoucnost PVC oken

Výrobce PVC profilů a stavebních systémů Deceuninck připravil pro letošní stavební sezónu nové produkty, jednotné pro celý evropský trh. V první řadě jde o profilový systém Elegant, založený na univerzální modulární platformě iCOR. Další novinkou je technologie skelných vláken ThermoFibra, která společně s tepelnými výztužemi Forthex vytváří nejlépe fungující systém oken a dveří (včetně vstupních) na trhu PVC profilů, a to bez použití standardní ocelové výztuhy.

iCOR
iCOR je modulární systém, který umožňuje kombinovat různé designy oken, různé produktové řady (které budou na této platformě založené) či různé technologie zpracování okenních a dveřních profilů. Různé stavební hloubky bude nyní možné osazovat různými typy křídel. iCOR je tedy maximálně flexibilní řešení, které navíc výrazně sníží složitost produktové nabídky a obchodním partnerům Deceuninck přinese úsporu prostoru a nákladů na skladování.

ThermoFibra
ThermoFibra je úspěšná technologie, kterou bude Deceuninck postupně zavádět na dalších evropských trzích. Její podstatou jsou nekonečná skelná vlákna, která poskytují výjimečnou pevnost a zároveň dosahují nejlepších (= nejnižších) hodnot tepelné prostupnosti. Díky výztužím Forthex v rámech a technologii ThermoFibra je už ocel v okenních profilech zcela zbytečná! Tím se samozřejmě významně sníží hmotnost finálních výrobků. To je velká úleva při výrobě a následné manipulaci i montáži – zejména u dnes tolik oblíbených velkoformátových oken.

Další výhodou je i zrychlení procesu výroby. Není třeba ocel řezat nebo ji během montáže šroubovat. Odpadá i skladování a doprava výztuží, což vede ke snížení nákladů na logistiku.

Elegant
PVC profilový systém pro okna a dveře Elegant má výjimečně nízký koeficient tepelné prostupnosti rámem Uf = 0,93 W/m2K. Se stavební hloubkou 76 mm dokáže tento šestikomorový profil uspokojit požadavek každého zákazníka. Pro další zvýšení tepelné a zvukové izolace i ochrany proti vloupání je možné profil osadit extrémně silným zasklením o tloušťce 70 mm. Systém je dostupný v provedení s rovným i předsazeným křídlem.

Profilový systém Elegant (s kompletní nabídkou oken a dveří pro vestavnou hloubku 76 mm) a technologie ThermoFibra (pro systém Elegant) tvoří vlajkovou loď flotily produktů výrobce Deceuninck.

Okenní křídla jsou navržena tak, aby umožňovala použití technologie lepených skel. Díky tomu je možné realizovat prvky nadstandardních rozměrů a zároveň dosáhnout odolnosti proti vloupání třídy RC2.

Minimalistický design profilu Elegant těží z nové technologie ThermoFibra i po vizuální stránce. Pohledová exteriérová hrana se díky tomu může ještě snížit z 9 na 7 mm! Materiál je přitom plně recyklovatelný. Skelná vlákna se od PVC separují přímo ve vlastní recyklační lince Deceuninck, v belgickém Diksmuide. Potřebné úpravy strojního vybavení pro práci s těmito profily jsou na straně zákazníků společnosti Deceuninck (dodavatelů oken) minimální.

Výkonný ředitel pro Evropu Stijn Vermeulen k tomu dodává: „S profilovou řadou Elegant jsme dosáhli kompletní a velmi flexibilní produktové nabídky, která umožňuje vybírat, volně kombinovat a vytvořit vždy to nejlepší řešení. Přidáním naší patentované technologie ThermoFibra v kombinaci s výztužemi Forthex do naší nabídky pak garantujeme, že v novém designu Elegant bude k dispozici to nejlepší ‚bezocelové‘ řešení na trhu PVC oken a dveří. Jsem přesvědčen, že naši novou řadu zákazníci velmi dobře přijmou.“

Vchodové dveře Elegant
Kromě okenních profilů je už profilový systém Elegant dostupný i pro vchodové dveře (od května 2020), a to ve dvou variantách – se standardní ocelovou výztuhou a bez ní, tedy s využitím technologie ThermoFibra.

Použití technologie ThermoFibra u vchodových dveří vede k podstatnému zvýšení hodnoty tepelné izolace, je tak možné dosáhnout hodnoty Uf = 0,97 W/m2K. Vynechání výztužné komory z konstrukčně technického hlediska umožňuje navíc výrazné zlepšení tuhosti profilu a torzní stability v důsledku vyššího počtu přepážek.

Ve srovnání s vchodovými dveřmi Elegant s ocelovou výztuží je možné snížit hmotnost stejného prvku až o 39 %. U obou variant vchodových dveří Elegant lze realizovat stejné velikosti prvků, až do 2,5 m. Ve variantě vchodových dveří Elegant bez technologie ThermoFibra se pro lepší stabilitu a torzní tuhost používá v rámu a křídle speciálně tvarovaná ocelová výztuž s tloušťkou stěny 2,0 mm. Rohy profilu vyztužené speciální svařitelnou spojkou dále zvyšují stabilitu a odolnost proti deformaci.

Ploché hliníkové prahy brání průniku vzduchu a přívalovému dešti. Tepelně oddělený práh zajišťuje bezpečné utěsnění vchodových dveří. Kromě toho lze využít tzv. padací prahy. Pro obě varianty vchodových dveří jsou rovněž k dispozici nulové prahy.

Zdroj a foto: Deceuninck

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.