Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Najděte si „svou” domácí přípravu kávy s videonávody doubleshotu

Zavřené kavárny jsou ideální příležitost začít si super kávu jako z kavárny připravovat doma. Doubleshot už skoro 10 let ukazuje, jak jednoduché to je. Stačí si vybrat, která metoda je pro vás ta pravá podle toho, jaký přístup ke kávě máte. Teď navíc připravil se svou baristkou Terezou Balou i jednoduché videonávody pro nejběžnější metody. Takže můžete i kouknout, který postup vám bude vyhovovat.

Na přípravu skvělé filtrované kávy doma potřebujete jen pár věcí:

  • skvělou zrnkovou kávu
  • mlýnek (stačí bohatě ruční za pár set)
  • papírový nebo jiný filtr
  • digitální kuchyňskou váhu
  • filtrační metodu (Aeropress, překapávač, French Press…)

A kterou zvolit?
Chytráček  – jednodušší (a levnější) už to nebude. Tahle metoda se hodí, i když ráno spěcháte a chronicky nemáte čas ani chuť si s kávou hrát. Nasypete mletou kávu, zalijete horkou vodou a po 3,5 minutách jen postavíte na šálek (klidně to go) a sám prokape.

Moccamaster (Cup one)  – kafe, rychle, hodně. Všechno kromě mletí udělá sám, včetně nalití do odnosového hrníčku. Existuje ve dvou velikostech, kdy větší udělá až litr kávy naráz, menší (Cup one) přesně jeden šálek. Ideální pro všechny, kdo chtějí kávu pít, ne se jí zabývat.

Aeropress – ideální, pokud si kávu chcete dopřát kdekoliv. Vejde se do jakéhokoliv zavazadla, je skoro nesmrtelný a špičkovou kávu dodá naprosto kdekoliv, kde seženete vroucí vodu.

French Press – designovka, která bude zdobit kuchyň. A také vám nikdy nedojdou filtry, protože káva se tu filtruje přes kovové sítko. French Press je prostě užité umění, ve kterém se funkce a design doplňují.

V60 – pokud chcete u přípravy kávy relaxovat. Trvá trošku déle, protože kávu přes filtr extrahujete pomalým litím vody. Ale je to tak uklidňující, až meditační činnost, že to rozhodně není na škodu. Takže ideální pro všechny, kdo hledají svůj „kávový rituál”.

Chemex – na dva šálky naráz ideální. Zní to chemicky, ale káva z něj je dokonale čistá a jemná. A na rozdíl od předchozích metod si v něm snadno připravíte dva šálky naráz. Hodí se tedy hlavně do domácností se dvěma kávomilci nebo častými návštěvami.

Vacuum Pot – káva pro kávové geeky. S tímhle vybavením rozhodně uděláte dojem. Možná to není nejjednodušší ani nejrychlejší metoda, ale uvidíte, jak zaujme návštěvu. Jakobyste vybalili chemickou laboratoř.

Všechny metody koupíte na www.doubleshot.cz a návod na přípravu + ceny vybavení najdete vždy v odkazu na danou metodu.

Zdroj: http://pripravakavy.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *