Trendy pro rok 2020: Nechte domov rozkvést!

Inspirace přírodou, ale hlavně květy, a to především ty opravdu velké a velkoformátové… to je to, co nesmí chybět v žádném současném interiéru zařízeném podle aktuálních trendů! Navíc, kdy jindy o takovém designovém prvku přemýšlet, než na jaře? Aby rozkvetla nejen venkovní příroda, přinášíme tipy na současné materiály, díky kterým květy převezmou vládu i ve vašem domově!

Impozantní – takové jsou květy!
Také vám učaroval podmanivý design interiérových květinových motivů natolik, že ho toužíte do svého interiéru promítnout v opravdu velké ploše? Pak vsaďte na Grafosklo! „Grafosklo, které vzniká laminací speciální fólie s natištěným motivem pod kalené sklo, umožňuje volbu naprosto libovolného dekoru. Milovníci přírodních motivů si tak jistě přijdou na své – nejenže spoustu přírodně laděných motivů najdete v naší originální kolekci vzorů pro Grafosklo, ale máte také možnost výběru z vlastního fotoarchivu i z fotobanky Shutterstock, a dokonce si můžete motiv sami navrhnout,“ uvádí Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti JAP FUTURE. Díky kalenému sklu, které je až pětkrát pevnější a odolnější vůči nárazům do plochy než sklo klasické, nabízí Grafosklo opravdu široké možnosti využití v interiéru – uplatnění najde jako obklad stěny, celoskleněné dveře, stěny a zábradlí, desky stolů či dokonce schodišťové nášlapy. Střídmější variantou pro vyobrazení květovaných motivů na sklo je metoda pískování.

Navíc to není jediná možnost, jak mít květy v interiéru v opravdu impozantních rozměrech. Už jste slyšeli o dekorativní obkladové desce T.board? Nejen, že její instalaci zvládne téměř jakýkoli kutil, ale to nejzajímavější přináší díky digitálnímu potisku T.overface! „Obkladová deska T.board je vždy dodávána s potiskem, díky kterému můžete do interiéru dostat jak trendy květinové motivy, tak i zcela věrnou imitaci dalších přírodních či surových materiálů, jako jsou rostliny, listy, ale dokonce i rezavý plech či beton,“ uvádí Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení společnosti Trachea, největšího českého výrobce nábytkových dvířek a panelů, a dodává: „Výhodou potom je, že si nemusíte dělat starosti s jejich manipulací a údržbou, které by u skutečných přírodnin byly složité. Potisk je mechanicky odolný a stálobarevný, takže se jen tak neopotřebuje a nevybledne, deska zase díky svému jádru z hliníku vyniká lehkostí, ale i vysokou pevností a rovinatostí, takže manipulace ani montáž nepředstavují žádný problém.“ T.board navíc díky svým rozměrům až 3 050 x 1 500 mm umožňuje realizovat v interiéru obklady doslova jako velkoformátové umělecké plátno, kde budou mít květy dostatek prostoru vyniknout v celé své kráse!

Rozkvést ovšem nemusí jen obklad!
Pokud by květy na interiérovém obkladu nestačily, pak není nic jednoduššího, než si potisk T.overface pozvat na pomoc i s oživením dalších ploch, jako jsou například nábytková dvířka nebo dveře vestavěných skříní, kde budou mít květinové motivy opět dostatek prostoru designově zapůsobit! „Technologie digitální grafiky T.overface umožňuje potisknout téměř jakýmikoliv grafickými motivy i dvířka a jiné nábytkové plochy. Nejen působivé květinové či rostlinné motivy můžete vybírat jak z rozsáhlé fotobanky, tak navíc i z vlastních fotografií,“ uvádí Martin Dusík ze společnosti Trachea a dodává: „Velkou výhodou T.overface oproti jiným dekorativním metodám, jako jsou například nejrůznější samolepky či tapety, je to, že je grafika značně odolná vůči oděru, a samozřejmostí je také vysoká odolnost vůči UV záření, díky čemuž potištěný nábytek ani po letech neztratí nic ze své krásy,“ dodává Martin Dusík.

Praktický tip na závěr: PUR, aby nábytek nevykvetl!
Květy jsou v přírodě i v interiérech žádané a krásné, ale pokud tak zvaně vykvete nábytek, už to příliš radost nebývá. Řešení, jak se vyhnout problémům spojených s proniknutím vody pod povrch nábytkového materiálu ovšem existuje, a není to tak složité! Jak na to? Vybírejte nábytek s kvalitně lepenými hranami, a to pomocí technologie PUR. „Jednoznačnou orientací je síla spáry mezi hranou a vlastní plochou dvířka. Pokud výrobce použije hodně lepidla a ne zcela dodrží správný výrobní postup, pak jsou spáry hodně viditelné, mnohdy včetně zmíněného lepidla,“ vysvětluje Martin Dusík z Trachey a pokračuje: „Na druhou stranu jsou i spáry tzv. neviditelné, což platí pro kvalitní PUR lepidlo, jehož výhodou je, že k olepení ABS hran ho nepotřebujeme takové množství a hrana tedy těsně nasedá na čelní plochu dvířek, jako jsou například moderní dvířka T.acrylic, SOFTIXX nebo VETRIXX, a spára je díky tomu téměř neviditelná. Spoj PUR je navíc voděodolný a má po vytvrdnutí vysokou tepelnou odolnost, minimálně 100 stupňů Celsia.“

Materiál byl připraven ve spolupráci se společnostmi JAP FUTURE, www.japcz.cz a Trachea, www.trachea.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *