Společnosti Accor a AXA navázaly partnerství, budou poskytovat lékařské služby v hotelech po celém světě

Společnost Accor jako celosvětový lídr v oblasti pohostinství a skupina AXA jako světová jednička v pojišťovnictví ohlásily strategické partnerství, které jim umožní poskytovat služby lékařské pomoci hostům ubytovaným v 5 000 hotelech provozovaných společností Accor po celém světě. Díky tomuto partnerství budou moci hosté hotelů Accor již od července roku 2020 využívat péče té nejvyšší úrovně v podobě odborných lékařských řešení od společnosti AXA Partners – mezinárodního specialisty na asistenční služby, cestovní pojištění a zajišťování úvěrových rizik ze skupiny AXA.

Hosté hotelů Accor budou mít k dispozici nejnovější pokročilá řešení skupiny AXA v oblasti telemedicíny prostřednictvím bezplatného přístupu k lékařským telekonzultacím. Zároveň budou mít přístup k rozsáhlé lékařské síti skupiny AXA, která zahrnuje desítky tisíc prověřených lékařských odborníků. Hotely tak budou moci poskytovat svým hostům ta nejvhodnější doporučení (např. s ohledem na jazyk, specializaci atd.) ve všech 110 destinacích, kde společnost Accor působí.

Společnost Accor se připravuje na oživení trhu po odeznění pandemie viru COVID-19 a tato unikátní lékařská služba skvěle doplňuje její celkový mezinárodní plán obnovy. Řadí se mezi ostatní postupy zvýšené péče o zdraví a prevence, které společnost zavedla zejména ve formě své známky ALLSAFE Cleanliness v očekávání postupného znovuotevření svých hotelů napříč různými regiony.

Pro skupinu AXA toto partnerství představuje jedinečnou příležitost, jak posílit svou strategii proměny z plátce na partnera, který svým zákazníkům poskytuje inovativní služby především v péči o zdraví, jakožto jedné z oblastí růstu stanovených ve firemním plánu rozvoje Ambition 2020.

Přívětivé uvítání, zajišťování bezpečnosti a péče o ostatní – to jsou základní stavební kameny všeho, co děláme a kým jako hoteliéři jsme. Toto význačné partnerství se skupinou AXA, na kterém již několik měsíců pracujeme, dává v současné situaci ještě větší smysl. I ve stále složitějším prostředí bude našich 300 000 pracovníků přímo v našich objektech hostům pomáhat a zajišťovat jejich bezpečnost během celého pobytu tak, aby se naše hotely proměnily v bezpečná útočiště. Tato iniciativa, spolu s postupy ALLSAFE pro zajišťování zvýšené hygieny ve všech 5 000 objektech provozovaných společností Accor po celém světě, umožní našim hostům znovuobjevit lásku k cestování,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel společnosti Accor Sébastien Bazin.

 Skupina AXA by ráda působila nejen jako plátce, ale i jako partner svých zákazníků, kterým poskytuje inovativní řešení v oblasti péče o zdraví. Proto jsme se v uplynulém roce stali světovým lídrem v telemedicíně. Partnerství se společností Accor, celosvětovou jedničkou v oblasti pohostinství, představuje jedinečnou příležitost rozšířit přístup k našim odborným zdravotnickým znalostem a řešením mezi ještě více lidí. A v dnešní době bezprecedentní zdravotnické krize způsobené virem Covid-19 je tento náš cíl relevantnější než kdy předtím,“ dodává generální ředitel skupiny AXA Thomas Buberl.

O SPOLEČNOSTI ACCOR
Accor je celosvětovým lídrem v poskytování komplexního pohostinství, který nabízí jedinečné a smysluplné zážitky v 5 000 hotelech, rezortech a rezidencích ve 110 zemích světa. Společnost disponuje bezkonkurenčním portfoliem značek, od luxusních až po ty úspornější, a své odborné služby v oblasti pohostinství poskytuje již déle než 50 let. Kromě samotného ubytování nabízí Accor nové způsoby života, práce i zábavy prostřednictvím svých značek z oblasti potravin a nápojů, nočního života, wellness a coworkingu. Pro dosažení ještě lepších obchodních výsledků vyvinula společnost portfolio řešení, která napomáhají podnikání díky zvýšené distribuci, provozování a využívání pohostinských služeb. Hosté mohou získat jeden z nejatraktivnějších věrnostních hotelových programů na světě. Společnost Accor si zakládá na tvorbě udržitelných hodnot a hraje aktivní roli při ochraně celé planety i místních společenství. Program Planet 21 – Acting Here se zasazuje o provozování pozitivního pohostinství a nadační fond Accor Solidarity zase pomáhá znevýhodněným skupinám obyvatel poskytováním profesní kvalifikace a přístupu k zaměstnání. Společnost Accor SA je veřejně kótována na burze Euronext Paris Stock Exchange (kód ISIN: FR0000120404) a na mimoburzovním trhu cenných papírů OTC Market (symbol: ACRFY) ve Spojených státech. Podrobnější informace najdete na webových stránkách accor.com. nebo se staňte naším fanouškem a sledujte nás na Twitteru a Facebooku.

O SKUPINĚ AXA
Skupina AXA je celosvětovým lídrem v oboru pojišťovnictví a správy majetku – jejích 160 000 zaměstnanců pečuje o 108 milionů klientů v 57 zemích světa. Za rok 2019 dosáhla příjmů ve výši 103,5 miliard eur (dle mezinárodních standardů účetního výkaznictví IFRS) a skutečného zisku ve výši 6,5 miliard eur. Ke dni 31. prosince 2019 spravovala skupina AXA aktiva ve výši 969 miliard eur. Kmenové akcie skupiny AXA jsou kótovány v sekci A burzy Euronext Paris pod symbolem CS (ISN FR 0000120628 – Bloomberg: CS FP – Reuters: AXAF.PA). Její akcie ve formě ADS (American Depositary Share) jsou také kótovány na platformě OTCQX pod symbolem AXAHY. Skupina AXA je zařazena do nejvýznamnějších mezinárodních indexů SRI zohledňujících společenskou odpovědnost firem, jako jsou například Dow Jones Sustainability Index (DJSI) a FTSE4GOOD.

Patří k zakládajícím členům Finanční iniciativy v rámci Programu OSN pro životní prostředí (UNEP FI), která vydala Zásady udržitelného pojišťování, a také k signatářům Zásad odpovědného investování vydaných OSN.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.