Divadlo Na zábradlí uvede crazy komedii Zlatá pláž v režii Jana Prušinovského – předpremiéry: 9., 10. a 11. června

Novou sezonu V Divadle Na zábradlí 3. září zahájí slavnostní premiéra inscenace Zlatá pláž. Ovšem pozor, mimořádná šance vidět první společný počin scenáristy Jaroslava Žváčka a režiséra Jana Prušinovského na legendární scéně se naskytne ještě před divadelními prázdninami! Předpremiéry pro omezený počet diváků a za dodržení náležitých bezpečnostních opatření se konají 9., 10. a 11. června. Předprodej vstupenek on-line na www.nazabradli.cz

Tvůrčí dvojici Žváček & Prušinovský pojí spolupráce ve filmu, v televizi i v divadle. Ovšem na Zábradlí se představí poprvé a to s původním textem na téma: Může ošklivý člověk beze škol dosáhnout životního štěstí? Říká se, že kdo se snaží, dosáhne, čeho chce; ale proč se snažit, když to nikdo neocení? Mladý kluk, kterému se podle jeho vzhledu přezdívá Zombík, dostane šanci, leč promění se v monstrum, které nejenže pokouše ruku, která ho krmí, ale ještě tou utrženou rukou všem nafackuje. Příběh člověka s handicapem, který se stává pro své okolí postrachem, zpracovává Jan Prušinovský stylem crazy komedie.

V inscenaci Zlatá pláž Jana Plodková jako neurotická matka, Jiří Vyorálek jako dobrácký kamioňák, Petr Čtvrtníček jako plastický chirurg i rumunský policista, Jiří Černý jako tváře zbavená lidská kreatura a další rozehrají v rychlém tempu sérii událostí, které se vymykají veškerému očekávání. Na jeviště se dostane kamion, rumunská policejní stanice i zlatá pláž!

Jarda mi text Zlaté pláže původně poslal jako námět k filmu. Když přišla poptávka ze Zábradlí, zeptal jsem se Jardy, zdali by tohle téma nezpracoval jako divadelní hru. Souhlasil. S Jardou pracuji celkem pravidelně a rád. V divadle jsme realizovali inscenaci Obludov v A-studiu Rubín. Naše spolupráce je celkem přirozená, on má mraky nápadů, takže toho nemusím moc vymýšlet, text poznámkuju spíš dramaturgicky. Jarda většinou napíše tři až čtyři verze, které se mnou průběžně konzultuje. Když se text dostane ke mě, tak ho ještě ladím. Jardovi nevadí, když do něj ještě vstupuji, pokud se mu něco nezdá, ozve se a já ho respektuju,“ přibližuje vznik inscenace režisér Jan Prušinovský.

Jaroslav Žváček: ZLATÁ PLÁŽ
Inscenační tým – Režie: Jan Prušinovský / Scénografie: Lukáš Kuchinka / Kostýmy: Ivan Stekla
Obsazení – Zombík: Jiří Černý / Standa: Jiří Vyorálek / Linda: Barbora Bočková / Matka, Policista I: Jana Plodková / Doktor, Adrian: Petr Čtvrtníček / Policista II: Kateřina Císařová

Divadlo Na zábradlí
Anenské náměstí 209/5, Praha 1

Zdroj a foto: http://www.nazabradli.cz/cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *