Len se vrací do našich domovů. Víte, proč si len zamilujete nejen v létě?

Také jste si všimli, jak po letech experimentování se syntetickými materiály docházíme k tomu, že nad ty z přírody prostě není? A tak se stalo, že znovu objevujeme například úžasné vlastnosti lnu, který se i díky tvůrcům z Fleru a jejich produktům začíná znovu zabydlovat v našich kuchyních, ložnicích i obývacích pokojích. A v létě jeho kvality oceníte víc, než kdy jindy!

Len v kuchyni
Len je vysoce savý, proto je skvělým materiálem pro výrobu utěrek. Výhodou je, že se neopotřebovává praním. Naopak měkne a stává se ještě příjemnějším a krásnějším.

Tip:
Lněná utěrka – 20 tisíc mil pod mořem, zn.: Linen Your Life, 250 Kč

Po éře papírových jednorázových ubrousků se na stoly vrací jejich látkoví kolegové. Kromě toho, že na stole vypadají daleko elegantněji, také nevytváříme po každém jídle zbytečný odpad.

Tip:
Lněný ubrousek – Šeříky, zn.: Linen Your Life, 150 Kč

Len v ložnici
Další skvělé vlastnosti lnu objevíte v ložnici. Lněné ložní prádlo je hypoalergenní a v noci perfektně odvádí pot. V letních měsících vás bude příjemně chladit a v zimě naopak zahřeje. Že se bojíte hrubší struktury lnu? Na výrobu povlečení se používá len měkčený, který se hodí se i do dětských postýlek. Pro větší poddajnost můžete lněné textilie ještě usušit v sušičce na jemný program.

Tip:
Len můžete, ale nemusíte žehlit. Krčivost materiálu je jeho charakteristický znak. Nežehlený len dodá vašemu interiéru přírodní vzhled a nádech luxusu. Pokud ale přesto chcete len vyžehlit, tak nejjednodušší je žehlit ho, dokud je materiál vlhký.
Povlak na přikrývku 100% len – smaragdová, zn.: LENLINEN, 2 291 Kč
Lněné povlečení v barvě přírodní len, zn.: Linen Your Life, 2 999 Kč

Len v obývacím pokoji
Len udělá parádu i v obývacím pokoji, který můžete vyzdobit třeba závěsy nebo dekoračními polštářky. Skvěle vypadá jak v moderních interiérech laděných do skandinávského stylu, tak třeba na rustikálně zařízené chalupě. Díky nekonečnému spektru barev a kombinacím lnu s dalšími textiliemi si vybere opravdu každý.

Tip:
Polštář z kvalitního baltského lnu je plněný pohankovými slupkami z české farmy. Můžete ho využívat na meditaci, jógu nebo zdravé sezení třeba u konferenčního stolku nebo na terase. Lněný povlak je pratelný. Zafu *URBAN JUNGLE* meditační polštář, zn.: consume L.ESS, 2 055 Kč

A aby těch superlativů nebylo málo, jde také o jeden z nejvíce udržitelných materiálů. 80 % celosvětové produkce lnu pochází z Evropy, takže k nám nemusí cestovat přes půl světa. Pěstování lnu je velice šetrné k půdě a na rozdíl od produkce například bavlny nevyžaduje extenzivní zavlažování nebo hnojení. A nakonec – lněné výrobky jsou takřka nezničitelné a na rozdíl od jiných materiálů se neopotřebovávají praním ani používáním, takže vám vydrží i několik generací.

Tip:
Oboustranný lněný podsedák Romantic Flowers, zn.: shabby.romantic, 851 Kč

Zdroj a foto: Fler.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *