Muzeum Lega v Praze čeká na půlmiliontého návštěvníka

Pražské Muzeum Lega přivítá půlmiliontého návštěvníka na konci příštího týdne! A co čeká na zatím neznámého? Oslava, vstupenky do dalších Muzeí Lega: v Kutné Hoře, Poděbradech, Špindlerově Mlýně a Jeseníku a samozřejmě překvapení.

Kdy se tak stane?
Podle majitele a vášnivého sběratele Miloše Křečka se tak stane s největší pravděpodobností mezi 25. a 28. červnem. Říká: „Bude to pro nás velká událost přivítat půlmiliontého návštěvníka našeho Muzea Lega, které vzniklo vlastně náhodou před deseti lety. Další shodou šťastných náhod je, že po dekádě fungování přichází host číslo 500 000, jen pár týdnů po té, co nám bylo úředně stvrzeno, že naše soukromá sbírka Lega je oficiálně největší v České republice a s největší pravděpodobností i na světě, pokud se budeme orientovat podle údajů v Guinessově knize rekordů.“*
Sbírku čítající přes 9 000 exponátů složených přibližně z 10 000 000 kostiček ročně vidí v průměru na 80 000 návštěvníků. Je rozdělená do pěti expozic, z nichž nejstarší a první najdete v pobočce Muzea Lega na Národní třídě v Praze. Další jsou ve městech Jeseník, Špindlerův Mlýn, Poděbrady a Kutná Hora, kde je i zážitkový Hotel Muzea Lega.

Co je nového?
V druhé polovině července přibude do pražské expozice portrét světově proslulého českého sportovce, který ho přijde sám osobně odhalit. V průběhu vynucené koronavirové pauzy se expozice ve Špindlerově Mlýně rozrostla na trojnásobek. Za vidění stojí její část inspirovaná New Yorkem a nejcennější exponát celé sbírky – sochy Svobody.

Kam za Muzeem Lega?
Sbírku, kterou Miloši Křečkovi závidí všichni legomaniaci z celé planety, umístil do Muzeí v Praze, Kutné Hoře, Poděbradech, Špindlerově Mlýně a Jeseníku. Do každé z nich sestavil exponáty typické pro konkrétní místo. V Praze najdete Karlův Most, Staroměstské náměstí i s orlojem, Národní muzeum, ve Špindlerově Mlýně Bílý most a přilehlé okolí, v Poděbradech Jiřího náměstí s jezdeckou sochou krále Jiřího i Muzeem Lega, v Kutné Hoře Chrám svaté Barbory a Kostnici a v Jeseníku lázeňský dům Priessnitz. Všude jsou hrací koutky se záplavou Lego kostiček a nechybí ani obchůdky se stavebnicemi.

V Kutné Hoře je navíc v patře nad sbírkou umístěn zážitkový Hotel Lega zasazený do překrásného prostředí a obklopený obrovskou zahradou a velkými instalacemi.

* Poslední údaj z Guinessovy knihy rekordů je z roku 2017 o Franku Smoesovi z australského Melbourne. Jeho kolekce čítá 3 837 originálních LEGO® setů a přes 8000 minifigurek.

Zdroj a foto: Muzeum Lega

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.