Co zabalit na léto s dětmi v Česku?

Také jste plánovanou rodinnou dovolenou u moře odložili na příští rok a rozhodli jste se letos zůstat v tuzemsku? Současně se ale bojíte proměnlivého počasí, se kterým se u nás v letních měsících potýkáme? Právě pro vás jsme připravili řadu tipů, na co při balení dětského zavazadla nesmíte zapomenout. Pro inspiraci jsme tentokrát vyrazili do nejnavštěvovanějšího pražského outletového centra Fashion Arena Prague Outlet.

Dlouho plánovaný letní program se mnohým z vás v březnu částečně, nebo úplně rozpadl a po období zavřených škol už jen stěží hledáte program, který by vaše děti bavil? Oprašte mapu Česka i vzpomínky z vašich dětských let. Prázdniny si můžete užít i přes to, že cestovní pas zůstane celé léto v šuplíku. Letadlo lze nahradit dobovým vlakem a zmrzlinu jako v Itálii už najdete i u nás. Posaďte se s celou rodinou, zamyslete se, co vás baví a nápady si sepište na papír. Než si uděláte svůj seznam, můžete začít s našimi tipy.

Děti byly po dobu karantény ochuzeny o kontakt se svými vrstevníky, určitě ocení, pokud si nyní vše budou moci vynahradit. Jako první se nabízí letní tábory. Jejich nabídka je sice částečně omezená, ale určitě najdete ten pravý. Chcete výuku jazyků zábavnou formou, tematicky laděný program nebo sportovní náplň? Není problém. A variant pro ty, kteří místo táborového stanu upřednostňují svou postel, je také spoustu. Říká se jim tábory příměstské a fungují prakticky jako škola. Ráno děti přivedete, večer si je vyzvednete.

Tip:
Plavky Lindex, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 399 Kč, outletová cena 280 Kč; Boty Primigi, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 799 Kč, outletová cena 559 Kč; Voděodolné karty Tchibo, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 199 Kč, outletová cena 139 Kč; Plavky Lindex, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 399 Kč, outletová cena 200 Kč; Plameňák Sparkys, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 1 399,9 Kč, outletová cena 899,9 Kč.

Pokud už vybráno máte, zůstává na vás jen nákup vybavení a balení. Pro usnadnění jsme pro vás připravili praktický seznam rad a tipů. Pokud podle nich budete postupovat, vytvoříte seznam, který můžete opakovaně používat každé léto. Kopii toho vašeho nezapomeňte přibalit i vašemu malému výletníkovi. Možná kufr nepřiveze srovnaný tak, jako byl při odjezdu od vás, ale alespoň v něm nebude nic chybět. Koneckonců seznamů můžete mít hned několik, podle typu výletu, nebo aktivity.

Co by v žádném případě nemělo chybět, je pokrývka hlavy. Když společně vyberete takovou, která se bude dětem líbit, snížíte riziko, že ji někde zapomenou. My jsme pro jednu barevnou variantu vyrazili do obchodu United Colors of Benetton. Velkou pozornost věnujte také dětské obuvi. Měla by být pevná, správně tvarovaná a ideálně lehká. Chybět nesmí ani nepromokavá bunda ideálně z funkčního materiálu, batoh a krabičky na svačiny a picí láhev. Ve Fashion Arena Prague Outlet jsme se inspirovali v obchodech Helly Hansen, Hannah nebo Primigi.

Tip:
Voděodolná bunda Helly Hansen, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 1990 Kč, outletová cena 1390 Kč; Voděodolné kalhoty Helly Hansen, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 2090 Kč, outletová cena 1170 Kč; Klobouk Tchibo, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 179 Kč, outletová cena 119 Kč; Boty Primigi, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 1 059 Kč, outletová cena 741 Kč; Plátěné kraťasy Lindex, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 599 Kč, outletová cena 300 Kč; Holínky Helly Hansen, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 1 390 Kč, outletová cena 550 Kč; Kšiltovka United Colors of Benetton, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 449 Kč, outletová cena 309 Kč; Boty Keen, obchod Hannah, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 1 999 Kč, outletová cena 1 399 Kč; Boty Michael Kors obchod Primigi, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 2 950 Kč, outletová cena 2 065 Kč; Blůza Lindex, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 399 Kč, outletová cena 200 Kč.

Pokud řešíte program třeba pouze na dopoledne, zahrajte si s dětmi nějakou deskovou hru, karty, nebo jim kupte obyčejné barevné křídy a nechte je pomalovat celý chodník před domem. Naučte je nakreslit a skákat panáka, nebo cvrnkat kuličky. Rozvíjejte jejich motoriku a pohybové dovednosti, vzpomeňte si, jak se hrála školka s míčem o zeď, nebo školka se švihadlem. Pokud ani tyto aktivity nezabraly, pusťte děti k vodě. A to doslova.

Stačí, když jim na zahradu napustíte nejrůznější nádoby s vodou či bazének. Proto nezapomínejte dětem pořídit plavky, obuv do vody nebo třeba nafukovací atrakce. My jsme vybírali v obchodech Helly Hansen, Lindex a Sparkys. Ať leje jako z konve, nebo už přestalo a začíná svítit slunce, projít se v kaluži je vždycky dobrý nápad. Proto by vám v botníku neměly chybět holínky, které děti využijí nejen na táborovém nástupu v ranní rose, u babičky na zahradě, ale i na procházce do pekárny zabláceným parkem.

Ať už budou vaše plány na léto jakékoli, předvídejte dopředu, jaké situace by mohly nastat a myslete vždy na dvě verze vašeho programu, tzv. suchou i mokrou. Vyhraďte si den, kdy zkontrolujete rodinnou výbavu a chybějící věci dokupte. Sepište si seznamy, které mohou viset celé léto na lednici a vy tak budete mít vždy po ruce šikovný tahák a nikdy na nic nezapomenete. Ulehčí vám to přípravu na delší dovolené i ty rychlé spontánní výlety za město.

Zdroj: Fashion Arena Prague Outlet, foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *