Slunečná vystavuje účet za půl roku vysílání…

Oblíbený seriál Slunečná má za sebou půl roku vysílání a za tu dobu toho stihl docela dost. Rekvizitáři, maskéři, produkce… Ti všichni počítali a výsledky stojí opravdu za to. Můžete se přesvědčit.

Za šest měsíců vysílání zanechal za sebou seriál Slunečná docela znatelnou stopu. 35 dílů se stihlo natočit za 138 natáčecích dnů a před kamerou se vystřídalo 291 herců. Z toho jich je 38 hlavních, kteří se v seriálu s železnou pravidelností objevují, a to v patnácti dekoracích.

Dokonce se v seriálu objevili i šéfkuchař Zdeněk Pohlreich a kapela Jelen. Zahráli si sami sebe a minimálně Zdeněk Pohlreich se v seriálu neobjevil naposledy.

V prvním patře se na chodbách ateliérů tísní stovky kostýmů, a každý má svého majitele. Hlavní hrdinka Týna Popelková v podání Evy Burešové má k dispozici pět flanelových košil a dalších deset různých variací kalhot, bot, trik a šátků. Speciální péči dostala herečka v den své svatby, i když z ní nakonec sešlo a Týna od oltáře utekla. Kostymérky si pro ni připravily jedny svatební šaty hned ve třech exemplářích. Šaty se hledaly na internetu, protože musely být v retro duchu. Týna se totiž chtěla vdávat v šatech po mamince. Svou chvilku si tak jedny šaty užily v okamžiku, kdy herečka čekala před kostelem, druhé provedení bylo zašpiněno ještě před svatbou v hospodě, když na nich nešťastně skončil guláš. Třetí pak oblékla Eva Burešová ve chvíli, kdy běžela po schodech od Štěpána, a dost se při jejím běhu zašpinily.

O něco chudší je v tomto ohledu Marek Lambora coby Janek Linhart, ten má na skladu pět obleků a víc deset kousků civilního oblečení. Zvláštní pozornost dostaly i zástěry, které nosí obsluha v hospodě. Jsou ušité z pravého denimu a logo Slunečné, které je zdobí se speciálně vyrábělo a nechalo na ně vyšít. Na své si přijdou i kaskadéři, kteří zaskakují za herce v náročnějších scénách – jako tomu byl trysk na koni Evy Burešové, nebo její kácení dříví v lese. Oblečení, které v tu chvíli měla Týna na sobě, tak muselo být ve dvojím provedení a identické. To druhé totiž dostala na sebe kaskadérka, která na chvíli Evu Burešovou zaskakovala.

Statek by se neobešel bez zvířecích herců, a tak diváci měli možnost vidět kozy, krávu Jitku, králíka Tondu, slepice, koně, psa Aragorna, štěňátko nebo statného kozla.

Herci se během natáčení mají šanci i dobře najíst. Na každý díl tak padne zhruba deset porcí jídla, které sní štamgasti v hospodě nebo obyvatelé statku v kuchyni. To všechno zapili třiceti sudy nealko piva, přesněji 1250 kousky.

V zákulisí maskérny měli všichni plné ruce práce a taky pěknou spotřebu materiálu. Maskérky v rámci péče o vlasy a tváře herců spotřebovaly 24 litrů laku na vlasy, 1,5 litru make-upu a přes půl litru řasenky. Za dobu natáčení padlo 0,7 kila pudru a 6 litrů dezinfekce na štětce. Herci také vypotřebovali 84 balení papírových kapesníků a 72 balení vlhčených ubrousků.

Seriál Slunečná se prozatím s diváky rozloučil ale na obrazovky se vrátí po letních prázdninách.

Zdroj a foto: FTV Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.