Nová aplikace na pokládku podlah poradí nejen s odstínem, ale i se směrem pokládky lamel

Z pohodlí křesla či pohovky si dnes můžete vybrat podlahovou krytinu díky nové aplikaci www.kpponline.cz. Spousta obdobných programů nabízí možnost zvolit si barvu stěn či sedaček, společnost Kratochvíl parket profi svého onlinového designéra dotáhla k dokonalosti – kromě typu podlahy (dřevo, laminát, vinyl rigid…), odstínu, stylu či formátu lamel si můžete přímo ve vámi vyfoceném interiéru volit a měnit i směr pokládky krytiny pro skutečně reálnou představu. Anebo si v rámci jedné vizualizace zvolit pro srovnání i dva dekory – ať už váháte mezi dvěma, nebo chcete zjistit, zda se k sobě dva dekory, např. v otevřených prostorech při přechodu z obývacího do kuchyňské části, hodí.

„Podlahy se prezentují v showroomech formou vzorků a udělat si obrázek o tom, jak vybraný dekor bude vypadat ve větší ploše, je jen s jeho malou ukázkou složité. Výrobci se tedy snaží ukázat dekor na fotce nějakého interiéru, ale každý interiér je individuální. Naším cílem proto bylo, aby si zákazník dokázal představit nejen jak bude dekor vypadat v nějakém prostoru, ale přímo u něj doma. Tak se zrodila myšlenka připravit program, který ukáže podlahu nejen v ploše, ale i v konkrétním interiéru u zákazníka,“ představuje vizuálního rádce Milan Mrkáček, vedoucí regionálního prodeje společnosti Kratochvíl parket profi. V aplikaci, která bude pro mobilní telefony a tablety přizpůsobena na odkazu www.kppmobil.cz, bude k dohledání veškerý sortiment KPP, od dřevěných podlah (např. Kährs, Bauwerk, přes rigidy či vinyly (Wineo, Kährs), ekologické podlahy (Purline) až po laminátové krytiny (1Floor aj.).

Online designér by měl pomoci i prodejcům na vzorkovnách při komunikaci se zákazníky. „Zákazník si vybere dekor v klidu svého domova a pak se přijde na něj reálně podívat. Anebo to může fungovat obráceně: Dost často se zákazníci ptají, a jak bude zvolený dekor vypadat u něj doma? A já odpovídám, to je závislé na zařízení interiéru, na oknech, jaké máte světlo v místnosti… A oni se ptají, zda jim půjčíme vzorek a kolikrát si odnášejí i dva tři vzorky, aby si je mohli doma položit. Ale pořád je to jen malá plocha, zatímco v aplikaci získají opravdu velmi reálné představu,“ pokračuje Milan Mrkáček z KPP.

Aplikace www.kpponline.cz by měla pomoci i při volbě směru pokládky. Existuje základní pravidlo pro doporučení směru pokládky, ale jsou prostory, kdy obvykle doporučovaný směr kolmo vůči oknu nemusí být úplně optimální. „Mám na mysli místnosti, které nemají tvar obdélníku nebo čtverce, ale šikmé zdi. Zákazník si v aplikaci může vyzkoušet různé směry pokládky a pak podlaháři rovnou říci, jakým má podlahu položit,“ dodává Milan Mrkáček z KPP. Další schopností aplikace je možnost rozdělit si vyfocenou místnost na dvě poloviny a do každé vybrat jiný dekor, ať už člověk váhá mezi dvěma odstíny, nebo chce zjistit, jak se budou k sobě hodit v propojených prostorech.

Zdroj a foto: www.kpponline.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.