Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pitíZdraví

Víte, jak na silnou imunitu? Pečujte o ni správně po celý rok!

Imunita je doslova osobní strážce našeho zdraví. Jakmile se do těla dostane škodlivá látka, dělá vše pro to, aby nás nežádoucího návštěvníka zbavila. Ani ten nejdůmyslnější mechanismus ale nemůže fungovat dokonale bez patřičné péče. Jak si našeho obranného „bodyguarda“ hýčkat, abychom náhlé útoky virů a bakterií přečkali bez větších potíží?

Především mysleme na imunitu po celý rok – a ideálně každý den. Zařaďte do svého programu pravidelný pohyb a kvalitní odpočinek a nezapomínejte na dobro své imunity ani tehdy, když je čas na něco k zakousnutí. Imunitě svědčí pravidelné jídlo bez přílišných tuků a rafinovaného cukru. S dobře zvolenou stravou jí dodáte i další důvod k radosti – vitamíny a antioxidanty, spojence v boji proti nemocem. Jedná se např. o známý vitamín C, který najdete ve vysokém množství v plodech šípku.

 Zatímco běžné citrony obsahují v 100 gramech zhruba 80 mg vitamínu C, u šípku jde rovnou o 500 mg. Dopřát si jeho vitaminové pohlazení můžete v čaji TEEKANNE Šípkový čaj, čímž tělu dodáte nejen vysokou dávku vitamínů, ale i tolik potřebné tekutiny. Právě pravidelný pitný režim postavený na kvalitních nápojích je dalším důležitým bodem v posilování imunity. Osvěžující šípkový čaj s příjemně štiplavou chutí navíc můžete popíjet takřka bez omezení, horký, ale i studený. Kromě vitamínu C si tak připijete na zdraví i množstvím antioxidantů v čele s lykopenem, který je spojován se sníženým rizikem srdečních chorob a rakoviny.

Nápoj posilující obranyschopnost si připravíte i z bylinkového čaje TEEKANNE Imunita. Blahodárná směs je sestavena tak, aby účinky jednotlivých bylin dokonale posílily obranyschopnost a současně potěšily příjemnou chutí. Vedle posilující máty peprné, všestranného měsíčku lékařského a listů ostružiníku působí antibakteriálně i díky citronové verbeně. Antioxidanty a jemnou chuť čaji propůjčuje africký rooibos, a pro úplnost je do směsi přidán i vitamín C.

Péče o silnou a nezlomnou imunitu je celkově vzato příjemná záležitost. Zdravě se najíst, zacvičit
si a relaxovat u šálku voňavého čaje z bylinek je cestou ke zdraví, po které se může vydat každý, a to kdykoli během roku.

TEEKANNE Šípkový čaj a Teekanne Imunita jsou k dostání za cenu 41,30 Kč. Objevte i další chutě čajů Teekanne nebo vyzkoušejte čajové recepty. Pro více informací a tipů navštivte http://www.teekanne.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *