Chcete změnu? Běhejte a foťte! #vratisenamto

Odpadky pohozené v přírodě nejsou jistě nikomu lhostejné. Kdo rád běhá, má nyní možnost vyjádřit svůj nesouhlas veřejně.

Trenéři projektu Mattoni FreeRun (od roku 2015 buduje běžecké 5km okruhy v Česku) pravidelně pořádají ploggingové* výběhy, během kterých uklízí odhozené odpadky podél svých tras. Letos se proto připojili k prázdninové výzvě iniciativy Zálohujme.cz.

Cílem výzvy je ukázat, kolik se v české přírodě povaluje PETek i plechovek. Stačí pohozené PETky a plechovky vyfotit, umístit veřejně na Instagram nebo Facebook s označením profilu @Zálohujme.cz a s hashtagem #vratisenamto. Za každou takto označenou fotografii věnuje Mattoni symbolickou částku 3 Kč organizaci Trash Hero, jež pořádá pravidelné úklidy přírody v Česku i ve světě.

Iniciativa Zálohujme.cz usiluje o zavedení zálohového systému, jež by výrazně snížil množství nápojových PET lahví a plechovek odhozených v přírodě.

O Projektu Mattoni FreeRun
Mattoni FreeRun od roku 2015 buduje běžecké 5km okruhy po celé České republice. Na většině tras působí trenéři, se kterými si zájemci můžou jít zdarma zaběhat. Sdružují se především ve facebookových skupinách, ve kterých si také domlouvají společné výběhy. Cílem projektu Mattoni FreeRun je vytvořit komunitu lidí spojených stejnou vášní v běhání. Propojuje zkušenější běžce s těmi, kteří kouzlo běhání teprve objevují. Začátečníkům projekt pomáhá s počátečními rozpaky a se správným výběrem běžecké trasy. V současné době je vybudováno více než 80 tras.

*plogging = běh spojený s úklidem

Zdroj a foto: www.mattoni.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.