Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zvířata

Vybíráte krmivo? Hlídejte si obsah masa a čtěte složení!

Stejně tak, jako má kvalitní strava vliv na lidské zdraví, má ho i na to psí. Správná strava je nezanedbatelným prvkem, který ovlivňuje kvalitu a délku života pejska. A každý chovatel chce přeci svému čtyřnohému společníkovi poskytnout to nejlepší. Názory na to, jaké krmení pro psy je kvalitní, se různí. Podle čeho bychom se měli řídit a jak vybrat nejlepší krmivo právě pro toho našeho pejska, radí výživová poradkyně značky Fitmin Adéla Palacká.

Jak vybrat to správné?
Zorientovat se v obrovské nabídce krmiv na trhu není snadné. A jelikož je jejich portfolio poměrně široké, začněte se seznamem těch, které pustíte do užšího výběru. Při výběru je důležité sledovat etikety a číst obsah složení, který každý výrobce uvádí na obalu. Dále vám při rozhodování může pomoci tzv. označení typu krmiv. Existuje několik druhů značení, kdy mezi ty nejčastěji používané termíny patří: „ekonomické“, „prémiové“, „superprémiové“ a „holistické“. Superprémiová a holistická krmiva často označují nejvyšší možnou kvalitu, protože vedle vyváženého poměru potřebných živin jsou obohacena i o vysoký podíl čerstvého masa, komplex bylin, ovoce a zeleniny. Vedle označení je v rámci kritérií pro výběr krmiva třeba brát v potaz také např. věk (štěně, dospělý pes, senior), velikost psa (mini, medium, maxi), zdravotní stav anebo aktivitu.

Důležité je především složení!
Základem psích granulí by mělo být maso. V ideálním případě vybírejte krmiva, která vedle masa sušeného obsahují i maso čerstvé. Kvalita živin je u těchto výrobků na úplně jiné úrovni. „Pokud se maso přidává do výrobního procesu v syrovém (čerstvém) stavu, tak i výsledné granule jsou ve vyšší kvalitě. Maso totiž podstupuje tepelné opracování pouze jednou během výroby granulí, a nedochází u něj ke ztrátě živin ještě při samotném sušení masa,“ vysvětluje Adéla Palacká, výživová poradkyně značky Fitmin. Vedle množství masa je vhodné mít informaci i o podílu živočišných bílkovin. Všichni víme, že bílkoviny jsou pro psa nezbytnou součástí jídelníčku, ale je potřeba, aby byly kvalitní, a hlavně živočišného původu (nikoli původu rostlinného).

Jak se dozvíte informaci o množství živočišných bílkovin v granulích? Tato informace není povinná, ale někteří výrobci ji uvádějí např. na obalech svých krmiv, stejně jako ji naleznete na granulích řady Purity. „Naše krmiva z řady Purity obsahují navíc informaci o hodnotě živočišného proteinu, neboť chceme ukázat kvalitu použitých surovin a deklarovat tak, že obsah celkových bílkovin je složen zejména z živočišné složky nikoli rostlinné (např. pocházející z hrachu),“ popisuje složení v praxi Palacká a dodává: „Sestavení vyvážené kombinace všech surovin není jednoduché. A proto je nezbytné volit suroviny s ohledem na konkrétní kategorii zvířat (štěňata, starší psi aj.), ale též s respektem k surovině samotné. Tak, aby měla co nejlepší dopad na zdraví a vitalitu jedince.“

Na co si dát pozor
Výživu zvířete lze přirovnat k výživě člověka. Nekvalitní krmivo se v první řadě podepíše na snížení vitality, zhoršení zdravotního stavu a kvality srsti. Někteří psi mohou trpět trávicími problémy, např. průjmem, který může vést k dehydrataci a dalším komplikacím. „Kvalitní granule by neměly obsahovat přidané látky, jako jsou například barviva a různá aromata, která zatraktivňují krmivo nejen pro psa, ale i pro jeho majitele. Oproti tomu je důležitou složkou krmiv vysoký podíl živočišných surovin a odpovídající množství rostlinných surovin, které pomáhají dotvořit kompletnost krmiva, “ uzavírá Palacká.

NÁŠ TIP: Lahodné krmivo Fitmin Purity s vysokým podílem čerstvého masa
Máte svého psa jako člena rodiny a přejete si pro ně to nejlepší? Hledáte krmivo, které splňuje nároky na kvalitu, je plné masa, přírodních surovin a těch nejmodernějších přísad, které mají blahodárný vliv na jeho zdraví? Takové nároky splňují superprémiová holistická krmiva Fitmin Purity. Jejich klíčovou a jedinečnou vlastností je vysoký podíl poctivého kvalitního čerstvého masa bez kostí. To zajišťuje nejen vynikající chutnost krmiva, ale také nenahraditelné živiny, které zůstávají ve výborné kvalitě. Řada Fitmin Purity je navíc obohacena o rýži, houbu Shiitake, ovoce, zeleninu, cheláty, prebiotika a pečlivě vybírané směsi bylin, tzv. Herbs Vitality Komplex.

Zdroj a foto: Fitmin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *