Léto v Čechách se vší parádou

Prázdniny jsou už v plném proudu, vy ale stále nevíte, kam vyrazit? Covid-19 letos překazil dovolenou v zahraničí asi většině z nás. Proč ale pro tento rok nezůstat v Česku? Nemáme sice dechberoucí oceány, nejvyšší hory nebo magické kaňony, ale pořád má naše republika co nabídnout. Přírodní koupání, horské túry, cyklostezky nebo památky a historická místa. Udělejte si plán a uvidíte, že prožijete krásné léto plné zážitků. S potřebnou výbavou do města i terénu vám pomůže Fashion Arena Prague Outlet.

Do přírody
Česko je zrozené k turismu. Můžete tu objevovat krásné lesní stezky a hřebenové trasy, podlehnout kráse rašelinišť a kaňonů řek, zdolat spoustu kopců nebo rozhleden a užívat si výhledy z jejich vrcholů. Leckdy ani nemusíte daleko od svého bydliště, dobrodružství se dá prožít i pár kilometrů od domova. Stačí se rozhlédnout kolem sebe.

Příroda může být skvělým zdrojem inspirace, nové energie a účinnou zbraní proti stresu. Aby se ale neotočila proti vám, je potřeba se řádně vybavit, proto jsme se ve Fashion Arena Prague Outlet vydali do obchodů Bushman, Endorphin Republic, Hannah a Volcom&Fox. Základem jsou správné boty. Takové, které vám budou sedět, spolehlivě zajistí stabilitu při každém došlápnutí a ochrání vás i v náročném terénu. Nikdo si přeci nepřeje bolavé puchýře hned po prvních kilometrech. Dále batoh. Na krátkodobé výlety hned nemusíte pořizovat krosnu, i do malých univerzálů se vám vejde náhradní oblečení, svačina, doklady a další nezbytnosti. Důležité je, aby vám batoh na zádech perfektně seděl, měl správně vypolstrované popruhy a nikde vás nedřel. Nezapomeňte na cestovní lékárničku. Dneska už jsou dostupná taková balení, která se vám pohodlně ponesou a zároveň nabídnou základní vybavení pro poskytnutí první pomoci při outdoorových aktivitách. Skvělým pomocníkem při chůzi vám budou také trekingové hole. Zvládnou jakýkoli terén, dodají vám stabilitu a poskytnou menší úlevu vašim kyčlím a kolenním kloubům. Zároveň mohou pomoci udržet pravidelný rytmus a správné dýchání.  V neposlední řadě není od věci mít po ruce placatku a další nápojové obaly. Velmi praktický a rovněž designový kousek. Čím ho naplníte, už necháme na vás.

Tip:
Set na pití Bushman, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 429 Kč, outletová cena 299 Kč; Kanystr na pití Bushman, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 429 Kč, outletová cena 299 Kč; Batoh Globe obchod Volcom&Fox, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 749 Kč, outletová cena 524 Kč; Boty Scott obchod Endorphin Republic, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 1 999 Kč, outletová cena 1 399 Kč; Trekingové hole Black Diamond obchod Hannah, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 3 599 Kč, outletová cena 2 499 Kč; Lékárnička Tatonka obchod Hannah, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 1 599 Kč, outletová cena 999 Kč

Na kolo
Letní počasí přeje vyjížďkám, české cyklostezky zase pestrým výletům s rodinou a přáteli. Ptáte se, kam vyrazit? Třeba do Polabí. Tamější stezka se řadí k vůbec nejoblíbenějším cyklotrasám v ČR. Dalším skvostem je například Baťův kanál. 80 km trasu si můžete zpestřit různými odbočkami k přilehlým zámkům a hradům. Širokou škálu cest najdete i okolo Lipna. Krásná šumavská příroda, čerstvý vzduch, sem tam nějaký kopec. Pokud byste chtěli objet celou přehradu, je to cyklovýlet na 108 km. Kdo raději horské kolo, můžete se rozjet třeba na Radhošť. Připravte si ale dobrou fyzičku.

A kromě ní a kola také helmu (protože bezpečnost), cyklistickou obuv (protože pohodlí) a vhodné oblečení (protože zdraví). V případě delšího výletu popřemýšlejte rovněž o sportovním batohu, do kterého se vejde nejen občerstvení, ale i náhradní oblečení. My jsme se pro inspiraci vydali do obchodů Rip Curl, Endorphin Republic a Hannah. Počasí může kolísat, tak je potřeba se mu flexibilně přizpůsobovat. Vždy volte funkční materiály, které pomáhají s odvodem vlhkosti a zajišťují optimální termoregulaci organismu. To znamená, že v horku se nepřehřejete, v chladnu zase neprochladnete.

Tip:
Helma Smith obchod Rip Curl, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 5 999 Kč, outletová cena 2 999 Kč; Bunda Maloja obchod Endorphin Republic, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 7 990 Kč, outletová cena 3 995 Kč; Zámek Bluegull obchod Endorphin Republic, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 370 Kč, outletová cena 185 Kč; Batoh Ospray obchod Hannah, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 2 799 Kč, outletová cena 1 899 Kč; Botys nášlapem na kolo Scott obchod Endorphin Republic, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 3 250 Kč, outletová cena 2 275 Kč

Na pláž
I bez palem a divokých mořských vln to letos půjde. Už jste kupříkladu prozkoumali přírodní lomy a koupaliště, která najdete v podstatě po celé České republice? Lomu u Mariánského mlýna u Mikulova se dokonce přezdívá malý Jadran a se svým vzhledem zatopeného „kráteru“ s vápencovými skalními stěnami skutečně nějaké přímořské letovisko připomíná. Další tipy – lom Borek, Kurovický lom nebo Lomy na Kamenném vrchu. Lokalit existuje spousta, a pokud si dáte čas na jejich hledání, užijete si pohodovou atmosféru bez velkých davů turistů.

Takže místo máme a teď je čas na nákupy, my jsme se inspirovali v obchodech Billabong, Tchibo, Karl Lagerfeld, Armani a Quiksilver. Co by to bylo za koupací sezónu bez nových plavek. Trendy 2020 mluví o košíčkových plavkách s kosticí a tenkými ramínky, v různých barvách a vzorech, nicméně vždy vsaďte na pohodlí a váš osobní vkus. V kurzu jsou i nevšední (například strečové) materiály, textury či volánky.

Sandálky, kšilt a plážová taška jsou must-have doplňky nejen k moři, ale unosíte je i v českých vodách. Krásně doladí plavkový outfit a navíc vám otevírají prostor ke kreativitě. Nebojte se výrazných barev a vzorů. Aktuálně letí květinové a zvířecí motivy a neonové odstíny. Heslo – čím výraznější, tím lepší.

Tip:
Taška Roxy obchod Quiksilver, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 920 Kč, outletová cena 644 Kč; Kšilt Billabong, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 1 030 Kč, outletová cena 720 Kč; Ručník Billabong, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 1 350 Kč, outletová cena 940 Kč; Žabky Karl Lagerfeld, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 5 499 Kč, outletová cena 2 749 Kč; Horní díl plavek Armani, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 1 200 Kč, outletová cena 720 Kč; Spodní díl plavek Armani, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 1 950 Kč, outletová cena 1 170 Kč

Na vodu
Vltava, Sázava, Otava, Lužnice nebo třeba Ohře. Každá jiná, ale všechny naplněné dobrodružstvím a zážitky. Sjíždění řek je vynikajícím letním osvěžením a není divu, že láká celé rodiny, party kamarádů i pracovní kolegy. Své si totiž najdou začátečníci i zkušení vodáci.

Balení na vodu může být kapku složitější. Berte na vědomí, že co si do barelu vložíte, to také povezete. To znamená, zbytečnosti opravdu nechte doma. Ve Fashion Arena Prague Outlet jsme se nechali inspirovat v obchodech Helly Hansen a Rip Curl.  Co se bude hodit určitě, jsou boty – ideálně jedny do vody a lodě, druhé na souš. V obou případech doporučujeme uzavřenou obuv typu botasky nebo tenisky. Komu by se chtělo v řece lovit potopené pantofle. Co se týče oblečení, vybírejte dle typu a délky výletu a hlavně sledujte předpověď počasí. Univerzální je jedno oblečení s krátkým rukávem a nohavicemi, jedno s dlouhým, bundu, plavky, spodní prádlo a něco na spaní. Plus pokrývka hlavy. Na lodi se před sluncem neschováte, tudíž klobouk s sebou. Oceníte ho i za deště. Na seznam si rozhodně přidejte ručník. Dnešní nabídka poskytuje lehké a rychleschnoucí produkty, které jednoduše zabalíte do malého cestovního pouzdra, takže nezaberou moc místa. A aspoň budete moct přibalit další důležitou věc – termosku. Na vodu, kafe, čaj, cokoliv.

Tip:
Klobouk Helly Hansen, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 1 090 Kč, outletová cena 760 Kč; Plavky Rip Curl, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 1 699 Kč, outletová cena 849 Kč; Boty do vody Helly Hansen, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 2 490 Kč, outletová cena 1 740 Kč, Cestovní ručník Hannah, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 699 Kč, outletová cena 459 Kč; Termoska Helly Hansen, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 990 Kč, outletová cena 690 Kč; Voděodolné karty Tchibo, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 199 Kč, outletová cena 139 Kč

Zdroj a foto: Fashion Arena Prague Outlet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *