Limitovaná edice upcyklovaných tašek „Hemp the planet“ od značky Bohempia

Česká streetwearová značka Bohempia myslí nejen na své zákazníky, ale i na naši budoucnost, a proto vydává limitovanou sérii plátěných tašek nesoucí heslo „Hemp the planet“. Tašky jsou vyrobeny ze zbytkového konopného plátna, které zbylo po výrobě prvních modelů plátěných tenisek, jež jsou hlavním artiklem značky. Každá prodaná taška navíc pomůže vysadit nový strom. Progresivní Bohempia se totiž spojila s neziskovou organizací Sázíme budoucnost a výtěžek z každé prodané tašky půjde na účely výsadby nové stromové aleje. Taška v krémové, černé, šedé, červené nebo modré barvě stojí 500 Kč a k dostání je na www.bohempia.com nebo přímo v obchodě Bohempia v pražském Karlíně.

Ryze český lifestylový label Bohempia, který se již 5 let zabývá návrhy a výrobou tenisek a oblečení z konopí, pouští do světa limitovanou edici plátěných tašek ze 100 % konopí. Designovou filozofií Bohempie je jednoduchost a minimalismus, což se odráží i na vzhledu tašek. V edici najdete dvě varianty tašky, bez potisku a s potiskem „Hemp the planet”. Tašky jsou vyrobené z upcyklovaného konopného plátna, což je materiál, který Bohempia používá pro výrobu svých tenisek a nevyužitý zůstává ve skladech. Jedná se tedy o zbytkový materiál, který by se v jiném případě vyhodil.

Velká plátěná taška je vyrobena z pevného konopného vlákna, má rozšířené dno pro více místa a pevná ucha. Proto se do ní vejde i větší nákup, unese několik knížek, notebook nebo dvě krabice s teniskami.

V tomto případě si na své přijdou nejen milovníci přírodních materiálů, ale i ti, co podporují tuzemskou módu a místní výrobu. Výrobní řetězec tašek je čistě lokální. Vše je navrženo, utkáno a vyrobeno v České republice.

Značka se navíc v tomto případě spojila s neziskovou organizací Sázíme budoucnost a výtěžek z každé prodané tašky půjde na financování výsadby pamětní aleje k 31. výročí obnovení československé demokracie. Alej svobody bude tento rok vysazena 14. listopadu 2020 v moravském Šatově. Každý zákazník koupí tašky přispěje rovných 100 Kč na vysazení stromu.

Bohempia je česká streetwearová značka s globálními ambicemi, jejíž hlavní vizí je změnit celkový pohled na dosavadní módní průmysl. Do sortimentu značky patří především tenisky, které přicházejí v pravidelných sezónních kolekcích, ale i trička, mikiny, ponožky, spodní prádlo, ledvinky. Vše vyrobeno z konopné textilie. Nově vyrábí také přírodní vonné svíčky a konopná mýdla. Bohempia zásobuje svými kolekcemi i zahraniční trhy a zastoupení na místních trzích má například v Austrálii, Japonsku nebo USA.

Zdroj a foto: www.bohempia.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *