Zlepšete si karmu. Máme pro vás 4 tipy na dobré skutky!

Nezáleží na tom, zda jsou malé nebo velké. Dobré skutky se cení nehledě na jejich velikost, a to nejen v pohádkové říši, ale i v té člověčí. Pomáhat je zkrátka normální a ani to třeba nemusí moc stát. Nanejvýš trochu vašeho volného času, milý úsměv nebo vřelé objetí. Inspirujte se našimi tipy, kde všude se dá konat dobro.

Ruku na srdce. Kolikrát jste za svůj život odmítli dobrovolníka, který vám za drobný finanční příspěvek nabízel přívěsek s logem charitativních organizace? Bylo to na zastávce autobusu, při výstupu z metra nebo jen tak na chodníku před obchodním centrem? Už si ani nepamatujete, ale víte, že každé takové odmítnutí tváří v tvář nebylo nic příjemného.

Lidé se totiž do dobrých skutků nemají příliš nutit. Mají se sami rozhodnout, jakému projektu nebo iniciativě věnují svou pozornost, čas či peníze. A právě peníze většinou rozhodují. Proto pro vás máme 4 tipy, jak lze konat dobro, a to jak pro své nejbližší, tak pro úplně neznámé lidi, kteří žijí kolem nás.

1. Kafe s babi
Dobrým skutkem můžete začít hned u vás doma. Schválně. Jak často chodíte s prarodiči ven – s babičkou na kávu a zákusek, s dědou na poctivou a dobře vychlazenou hladinku? Určitě by to šlo i častěji. Projekt #kafesbabi a #pivosdědou si klade za cíl posílit vztahy mezi mladou generací a generací našich prarodičů. Vnoučata by se se svými babičkami a dědečky měla začít víc bavit a pozvat je na místa, kam by se sami od sebe nikdy podívat nešli. Nejde o nic složitého. Zapojení do projektu vás bude stát jen sdílení fotky s hashtagem #kafesbabi nebo #pivosdedou na svých sociálních sítích a drobnou útratu za občerstvení. Pokud vás ovšem nepozvou prarodiče, jak bývá jejich dobrým zvykem.

2. Lékaři bez hranic
O projektu Lékaři bez hranic jste už určitě slyšeli. Jde o humanitární neziskovou organizaci, která se zaměřuje na poskytování zdravotní péče obětem přírodních katastrof, válečných konfliktů, epidemií či vyloučení ze zdravotní péče. Lékaře můžete podpořit finančně, ale pokud tuto možnost nemáte, můžete jim darovat svůj čas. Pomozte třeba s tvorbou map oblastí, ve kterých působí. Bez obav. Zvládnete to z pohodlí svého domova. Zapojit se můžete i jako dobrovolníci, a to mnoha dalšími způsoby. Stačí si jen vybrat.

3. Venčení psů z útulků
Dobré skutky můžete konat i pro čtyřnohé mazlíčky. Konkrétně pro ty, kteří skončili za vysokým plotem psího útulku. Pes je, stejně jako člověk, sociálně založený tvor a přítomnost člověka, který mu věnuje svou pozornost, mu pomáhá zpříjemnit pobyt v útulku, eliminuje nežádoucí chování z důvodu nudy, zvyšuje míru socializace a snižuje u psa stres. Jednou procházkou uděláte tedy pejskovi bez domova ohromnou radost. Podívejte se třeba do
Dog Pointu, rezervujte si čas a vyrazte na procházku s opuštěným chlupáčem.

4. Pomáhejte pohybem i s prarodiči
Patříte-li mezi sportovní nadšence, můžete pomoci i pohybem. Třeba svou účastí v běžeckém seriálu Běhej lesy. Ten ve spolupráci se značkou Voltaren připravil speciální závod VoltaRUN, nesoutěžní běh a chůzi pro malé i velké, pro doprovod závodníků, hendikepované nebo pro ty, kteří si zatím na klasické trasy seriálu Běhej lesy netroufnou. Vzít tak můžete babičku i dědečka, strávit s nimi čas aktivně a současně uděláte dobrý skutek. Účastí na VoltaRUNU totiž pomáháte dětem s postižením pohybového aparátu. Za každý kilometr, který zdoláte v rámci VoltaRUN nebo všech ostatních závodů seriálu Běhej lesy, přispějete prostřednictvím Nadace Nova 2 Kč dětem se zdravotním postižením pohybového aparátu. Zúčastnit se může celá rodina a čím víc se vás zúčastní, tím větší budou příspěvek i zábava během závodů. Registrujte se k běhu na 3-5kilometrový okruh v nádherném prostředí všech lokalit závodů Běhej lesy.

Ať už se necháte inspirovat výše uvedenými tipy, nebo se rozhodnete pomáhat jakýmkoliv jiným způsobem, uděláte někomu lepší den. Nesobecké jednání totiž přináší štěstí. A to za to stojí!

Zdroj a foto: archiv firem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.